Zamknij

Klamka zapadła. Aleksandar Vuković potwierdził rewolucję w Legii Warszawa

19.04.2022 09:29
Aleksandar Vuković
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Aleksandar Vuković z końcem tego sezonu przestanie pełnić obowiązki trenera Legii Warszawa. Serbski szkoleniowiec potwierdził tę informację tuż po poniedziałkowym meczu, w programie "Liga+Extra".

Chwilę po porażce z Piastem Gliwice 0:1 szkoleniowiec Legii Warszawa połączył się z programem "Liga+ Extra". Właśnie wtedy Aleksandar Vuković potwierdził, że jego druga przygoda z warszawskim klubem dobiegnie końca wraz z końcem obecnego sezonu PKO Ekstraklasy. Zarząd "Wojskowych" nie zamierza bowiem zabiegać o przedłużenie umowy.

- Jestem trenerem Legii do końca obecnego sezonu. Nie chciałbym być dalej wymieniany jako kandydat na szkoleniowca stołecznego klubu na kolejne rozgrywki, bo takie coś nie istnieje - zdradził przed kamerami Canal+.

Vuković odchodzi z Legii wraz z końcem sezonu

Vuković został dopytany na pomeczowej konferencji prasowej o swoją wypowiedź. Serb opatrzył całą sytuację szerszym komentarzem. - Generalnie dziwię się, że ktoś jest zdziwiony, że jest inaczej. Mówiłem wcześniej i było to powszechnie wiadome, że będę do końca sezonu. Nie było tematu, że będę rozważany na dłużej, że będą na to szanse. Wiem, że drużyna o tym wie i zrobimy wszystko, żeby dokończyć sezon w możliwie najlepszy sposób - tłumaczył.

Pod wodzą 42-latka Legia wydźwignęła się z dna ligowej tabeli i po 29 kolejkach jest na dziesiątym miejscu. Od połowy lutego stołeczny klub miał znakomitą passę, w której nie przegrał ani jednego spotkania w ekstraklasie. Ich serię w Poniedziałek Wielkanocny przerwał Piast Gliwice, który wygrał po golu Damiana Kądziora.

Obecnie mówi się, że Dariusz Mioduski marzy o angażu Kosty Runjaicia. Niemiec potwierdził już, że w przyszłym sezonie nie poprowadzi Pogoni Szczecin, z którą obecnie walczy o mistrzostwo Polski.

RadioZET.pl/Canal+