Zamknij

Legia Warszawa rozpoczyna zakupy. Na Łazienkowskiej mają nowego napastnika

25.05.2022 20:59
Blaz Kramer
fot. SAKIS SAVVIDES/AFP/East News

Legia Warszawa rusza do ofensywy na rynku transferowym. Stołeczny klub za pomocą swojej oficjalnej strony ogłosił transfer reprezentanta Słowenii Blaza Kramera. Poprzednim klubem napastnika był FC Zurych.

Legia Warszawa po zakończeniu, katastrofalnego dla niej, sezonu w PKO BP Ekstraklasie, mocno pracuje nad przebudową zespołu na kolejny sezon. W poniedziałek Kosta Runjaić został zaprezentowany jako nowy trener, a dwa dni później klub potwierdził pierwszy letni transfer.

Zarząd "Wojskowych" na zasadzie wolnego transferu sprowadził w swoje szeregi reprezentanta Słowenii Blaza Kramera. Były napastnik FC Zurych pomyślnie przeszedł testy medyczne i podpisał kontrakt do końca czerwca 2025 roku. 

Kramer nowym zawodnikiem Legii Warszawa

- Wiem, w jakiej sytuacji był klub w tym sezonie, ale wiem też, czym w Polsce jest Legia. W mojej opinii to największy z klubów w tym kraju, który przecież regularnie wygrywał trofea. A ja właśnie po to tutaj przyszedłem - mówił zawodnik w rozmowie z klubowymi mediami.

Kramer spędził trzy lata w FC Zurych. W barwach szwajcarskiego klubu rozegrał łącznie 86 spotkań, w których strzelił 21 bramek i zanotował 13 asyst.

RadioZET.pl/Legia.com