Zamknij

Legia rusza z akcją pomocy dla starszych osób: To największa akcja w Warszawie

23.04.2020 16:11
Legia pomoże osobom starszym
fot. PAP/EPA

W związku z pandemią koronawirusa Legia Warszawa poinformowała w czwartek, że wraz z partnerami oraz zaproszonymi firmami i instytucjami rusza z "największą, kompleksową akcją pomocową dla osób starszych w Warszawie i województwie mazowieckim".

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Uruchamiamy bezpłatny telefon pomocowy, dostarczamy posiłki wprost do domu, przygotowujemy zakupy i wiele więcej. Dołączcie, wesprzyjcie, bądźcie #GOTOWIDOPOMOCY! Centrum i zapleczem akcji jest nasz stadion. Już na starcie akcji Fundacja Legii jest gotowa sfinansować 10 tysięcy posiłków, które będą dostarczane przez ponad 500 wolontariuszy Fundacji i Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej - poinformowała Legia.

Jak przyznał prezes lidera piłkarskiej ekstraklasy Dariusz Mioduski, "odpowiedzialność społeczna to część misji Legii Warszawa, którą na co dzień realizujemy poprzez naszą Fundację"

- Dziś, w obliczu jednego z największych wyzwań cywilizacyjnych współczesnej historii, postanowiliśmy, że jako klub przemienimy się w organizację pomocową i we współpracy z naszymi partnerami oraz zaproszonymi firmami i instytucjami przygotowaliśmy program, do którego zapraszamy wszystkich, którzy w ramach solidarności międzypokoleniowej mogą zaangażować się w pomoc seniorom. Łączmy siły aby razem stworzyć kompleksowy program pomocowy skierowany do osób starszych, najbardziej narażonych w okresie epidemii – podkreślił Mioduski, cytowany na stronie klubu.

Jak dodano, numer 800919160 jest dostępny jako bezpłatny telefon pomocowy.

- Finansujemy i dostarczamy posiłki dla seniorów, zarówno do osób indywidualnych, jak i do Ośrodków Pomocy Społecznej w Warszawie i okolicach. Prowadzimy bezpłatny telefon pomocowy dla seniorów umożliwiający uzyskanie bezpośredniej pomocy w robieniu zakupów artykułów pierwszej potrzeby (spożywczych, sanitarnych, medycznych). Tworzymy zorganizowany wolontariat realizujący bezpośrednią pomoc dla seniorów poprzez dostarczanie posiłków i robienie zakupów (...). Oferujemy wsparcie technologiczne poprzez bezpłatną infolinię pozwalającą uzyskać pomoc związaną z telekomunikacją, internetem, komputerami, udostępnioną przez firmę T-Mobile Polska - dodano w oświadczeniu.

Uzasadniono, że w obliczu wielomiesięcznej perspektywy walki z wirusem seniorzy to osoby, dla których zarażenie jest poważnym zagrożeniem życia. Jednocześnie jest to grupa społeczna, która często znajduje się w najtrudniejszej sytuacji, nie tylko społecznej, ale także ekonomicznej.

- Obowiązkiem największej warszawskiej społeczności skupionej wokół Legii Warszawa, która jest symbolem wielopokoleniowej tradycji i pasji, jest pomoc tej grupie - dodano.

Więcej informacji na temat koronawirusa:

RadioZET.pl/PAP