Zamknij

Legia walczy o europejskie puchary. Prosta droga do awansu

29.04.2021 09:49
Legia Warszawa
fot. Polska Press/East News

Legia Warszawa w środę zdobyła mistrzostwo Polski dzięki remisowi Rakowa z Jagiellonią. Wobec tego zespół Czesława Michniewicza będzie walczył o grę w europejskich pucharach. Okazuje się, że po dwóch wygranych dwumeczach Wojskowi mogą być pewni gry w jednej z trzech tych rozgrywek.

Legia Warszawa po raz 15. w swojej historii została mistrzem Polski. Wojskowi mogli celebrować zwycięstwo bez wychodzenia na boisko, ponieważ Raków Częstochowa, który mógł jeszcze zagrozić stołecznej drużynie, tylko zremisował w środowym starciu z Jagiellonią Białystok, przesądzając, że mistrzowski tytuł trafił do stolicy.

- Klub ma długą historię. Chcę się w niej zapisać jako trener, który grał na wysokich szczeblach w europejskich pucharach. Taki jest cel - przyznał Czesław Michniewicz.

Po obronie mistrzostwa Polski Legia ponownie będzie miała szansę na grę w europejskich pucharach. Ekipa Michniewicza rozpocznie walkę o Ligę Mistrzów od pierwszej rundy eliminacji. Polski klub będzie rozstawiony, a jego pierwszym rywalem może zostać mistrz Malty, Bośni i Hercegowiny, Łotwy bądź Finlandii.

Legia: Droga do europejskich pucharów. Z kim zagrają?

W drugiej rundzie kwalifikacji Wojskowi też będą rozstawieni, ale w tym miejscu przeciwnicy będą trudniejsi, ponieważ legioniści mogą walczyć z mistrzem Słowacji, Cypru lub Węgier. W przypadku awansu do trzeciej części najlepsza polska drużyna sezonu 2020/21 może zagrać z mistrzem Szkocji, Chorwacji, Grecji lub Czech.

Jeżeli Wojskowi dostaną się do fazy play-off, pozostanie tylko dwumecz do Ligi Mistrzów. Jednak mimo przegranej podopieczni Czesława Michniewicza wyląduje w fazie grupowej Ligi Europy. Gdyby Legia odpadła w trzeciej rundzie kwalifikacji do LM, to w czwartej części eliminacji do LE będzie rozstawiona. Wtedy jej rywalem może być zdobywca Pucharu Turcji, Ukrainy, Szkocji, bądź mistrz Litwy.

Legia, przegrywając starcie w trzeciej rundzie Ligi Europy, będzie miała okazję zadebiutować w fazie grupowej Ligi Konferencji Europy – nowych rozgrywek UEFA.

Aby Legia Warszawa zagrała w europejskich pucharach, musi dostać się co najmniej do trzeciej rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Wtedy mistrzowie Polski jesienią będą rywalizować w Europie.

RadioZET.pl