Legia Warszawa ukarana za skandaliczny transparent. Jest decyzja Komisji Ligi

12.02.2020 18:22
Legia Warszawa ukarana przez Komisję Ligi
fot. PAP

Legia Warszawa została ukarana przez Komisję Ligi za skandaliczny transparent. Wicemistrzowie Polski otrzymali grzywną w wysokości 50 tysięcy złotych i zakaz wejścia na trybunę, na której umieszczono napis.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W ostatnim czasie pojawiła się informacja, że Gregoire Nitot, biznesmen zamierza zainwestować w Polonię Warszawa, która znajduje się na skraju bankructwa. Francuz ujawnił, że jest zaskoczony całą akcją, zwłaszcza, że do finalizacji rozmów jeszcze daleka droga.

Przypomnijmy, że w niedzielę na meczu z ŁKS-em na trybunie zajmowanej przez najbardziej zagorzałych fanów stołecznej drużyny pojawił się transparent w języku francuskim, adresowany do francuskiego biznesmena Gregoire Nitota, właściciela firmy Sii Polska, który prowadzi negocjacje w sprawie zainwestowania w występującą obecnie na czwartym szczeblu rozgrywkowym Polonię Warszawa. - Panie Nitot. Nie jest za późno, żeby się wycofać. Masz jeszcze klientów, przedsiębiorstwo jeszcze funkcjonuje - głosił napis na banerze.

Wydarzenie zostało skrytykowane przez piłkarskie środowisko, które było oburzone zachowaniem kibiców Legii. Do całej sprawy odniósł się nie tylko stołeczny klub, ale i Dariusz Mioduski. Prezes wicemistrzów Polski zaznaczył, że on, jak i klub nie ma z tą akcją nic wspólnego.

- Nic mnie, ani klubu z tą akcją nie łączy, więc oczekiwanie, że będziemy za nią brali jakąś odpowiedzialność jest co najmniej zaskakujące. Nie znaczy to, że jesteśmy bezczynni i obojętni – mówił Mioduski.

W środę Komisja Ligi poinformowała o nałożeniu kary finansowej w wysokości 50 tysięcy złotych i ukaraniu zakazem wejścia na Trybunę Północną, na której znajdował się skandaliczny transparent. Zakaz wejścia dotyczy najbliższego meczu Ekstraklasy, który odbędzie się na stadionie przy ulicy Łazienkowskiej.

RadioZET.pl/onet.pl