Legia Warszawa przegrała ze Stalą Mielec. Gigantyczny kryzys trwa

07.11.2021 19:24
Legia - Stal

Legia Warszawa w meczu 14. kolejki Ekstraklasy przegrała u siebie ze Stalą Mielec 1:3. Ekipa ze stolicy kraju wciąż nie może wyjść z kryzysu i pozostaje w strefie spadkowej.

Legia Warszawa objęła prowadzenie w 42. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Josue z bocznej strefy boiska piłkę do bramki po strzale głowa skierował Mateusz Wieteska. Dwie minuty później do wyrównania doprowadził Maksymilian Sitek, a chwilę potem na prowadzenie Stal wyprowadził Fabian Piasecki. Po zmianie stron gospodarze próbowali doprowadzić do remisu, ale zawodziła ich skuteczność. Niewykorzystane sytuacje zemściły się w 81. minucie, gdy na 3:1 dla gości trafił Mateusz Żyro.

Dzięki wygranej w Warszawie Stal Mielec awansowała na 7. miejsce w tabeli Ekstraklasy. Legia pozostała na 17. Warto dodać, że w 12 meczach tego sezonu (ma spotkania zaległe do rozegrania) zdobyła tylko 9 punktów. Wygrała zaledwie 3 mecze, a w 9 pozostałych poniosła 9 porażek.

Jak się okazuje, na nic zdała się nawet zmiana trenera. Przypomnijmy, że niedawno Czesława Michniewicza na stanowisku zastąpił Marek Gołębiewski. Pod jego wodzą zespół wygrał tylko w Pucharze Polski ze Świtem Szczecin. Ponadto przegrał w lidze z Pogonią Szczecin 0:2, w Lidze Europy z Napoli 1:4 i teraz 1:3 ze Stalą.

Liderem tabeli jest Lech Poznań, który ma tyle samo punktów co druga Lechia Gdańsk. Trzecie miejsce zajmuje Pogoń Szczecin, która traci 3 punkty do obu ekip. Tyle samo punktów co Portowcy ma czwarty Raków Częstochowa.