Zamknij

Legia Warszawa podjęła decyzję ws. trenera Marka Gołębiewskiego

08.11.2021 22:42
Legia Warszawa podjęła decyzję ws. trenera Marka Gołębiewskiego
fot. PAP

Marek Gołębiewski pozostanie trenerem Legii Warszawa przynajmniej do końca rundy jesiennej, tj. do 18 grudnia. Taka decyzja zapadła po pilnym spotkaniu najważniejszych osób w klubie.

Legia Warszawa notuje obecnie najgorszą serię we wszystkich ligach w Polsce. Mistrzowie kraju po raz ostatni cieszyli się z kompletu punktów 19 września, gdy ograli "czerwoną latarnię" PKO Ekstraklasy Górnika Łęczna, a następnie przegrali sześć kolejnych spotkań - z Rakowem Częstochowa (2:3), Lechią Gdańsk (1:3), Lechem Poznań (0:1), Piastem Gliwice (1:4), Pogonią Szczecin (0:2) i ostatnio ze Stalą Mielec (1:3). Po niedzielnym starciu trener Marek Gołębiewski, który zastąpił na tym stanowisku Czesława Michniewicza, w ostrych słowach skomentował poczynania klubu i oddał się do dyspozycji zarządu.

- Zagraliśmy padakę. Przepraszam wszystkich sympatyków klubu i kibiców za to, co musieli dziś oglądać. Potrzeba szeregu działań podjętych przez klub, zarząd, aby Legia wyszła z dołka. Od dwóch tygodni staraliśmy się pomóc drużynie – i widać, że jest, jak jest. Zrobiłem wszystko, co może zrobić trener. Wraz ze sztabem chcieliśmy podbudować chłopaków mentalnie, zmieniliśmy dziś ustawienie. Wpuściłem zawodników, których mogłem wpuścić, aby odmienili losy spotkania. Jak widzieliśmy – efektu nie było żadnego - mówił szkoleniowiec.

Znamy przyszłość Gołębiewskiego w Legii

W poniedziałek w ośrodku treningowym w Książenicach doszło do spotkania na szczycie, w którym udział wzięli prezes Dariusz Mioduski, dyrektor sportowy Radosław Kucharski oraz członek zarządu Tomasz Zahorski.

Jak informuje serwis legia.net, w tym gronie zapadła decyzja o zatrzymaniu Marka Gołębiewskiego na stanowisku trenera co najmniej do końca rundy jesiennej. Jeśli wyniki się nie poprawią, Legia będzie miała blisko dwa miesiące, by znaleźć nowego opiekuna.

RadioZET.pl/legia.net