Zamknij

Legia Warszawa mistrzem Polski. Stołeczny klub z 15. tytułem

28.04.2021 20:54
Legia Warszawa mistrzem Polski
fot. PIOTR DZIURMAN/REPORTER/EastNews

Legia Warszawa na trzy kolejki przed końcem rozgrywek zapewniła sobie 15. w historii klubu tytuł mistrza Polski. W środę drużyna Czesława Michniewicza nie musiała nawet wychodzić na boisko - pomogła Jagiellonia Białystok, która odebrała punkty Rakowowi Częstochowa (0:0).

  • Legia Warszawa mistrzem Polski w sezonie 2020/2021
  • Stołeczna drużyna w środę nie grała, ale na boisko wyszła jedyna ekipa, która mogła jeszcze zagrozić legionistom
  • Raków Częstochowa musiał wygrać, a jednak stracił dwa punkty w konfrontacji z Jagiellonią Białystok w meczu 28. kolejki PKO Ekstraklasy

Legia Warszawa po 27 kolejkach miała na swoim koncie 59 punktów i o dziewięć wyprzedzała Pogoń Szczecin. "Portowcy" nie mieli już szansy wyprzedzić drużyny ze stolicy ze względu na gorszy bilans bezpośrednich spotkań. Jedyną ekipą, która mogła jeszcze zagrozić legionistom, był Raków Częstochowa - choć tracił dziesięć "oczek", to miał do rozegrania jeszcze cztery mecze, w tym zaplanowany na 18 maja ze Stalą Mielec.

Podopieczni Marka Papszuna w niedzielę 2 maja staną do walki o Puchar Polski, a ich rywalem będzie pierwszoligowa Arka Gdynia. Z tego względu starcie 28. serii gier z Jagiellonią Białystok zaplanowano na środę. Jego stawką było przedłużenie nadziei na tytuł albo... mistrzostwo dla Legii.

Ekstraklasa: Legia obroniła tytuł mistrza Polski

Sprawdził się ten drugi scenariusz. Raków musiał wygrać (też ma gorszy bilans konfrontacji z Legią), aby odłożyć jeszcze fetę w Warszawie. Tak się jednak nie stało, bo Jagiellonia potrafiła odebrać rywalom dwa punkty i zremisować 0:0.

Tym samym Legia Warszawa obroniła tytuł mistrza Polski i w przyszłym sezonie wystąpi w eliminacjach Ligi Mistrzów. Szpaler ustawią piłkarze Wisły Kraków, którzy w sobotę 1 maja przyjadą na Łazienkowską.

RadioZET.pl