Zamknij

Legia Warszawa: drabinka w Lidzie Mistrzów. Jaka jest droga Legii do LM?

27.07.2021 19:55
Legia Warszawa: Liga Mistrzów. Drabinka Legii do Champions League
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Legia Warszawa to jedyna polska drużyna, która w tym sezonie walczy o awans do Ligi Mistrzów. Drużyna prowadzona przez Czesława Michniewicza miała do pokonania cztery etapy eliminacji. Poniżej pokazujemy drogę Legii do Ligi Mistrzów.

By dostać się do Ligi Mistrzów, Legia Warszawa musi pokonać w eliminacjach czterech rywali. Za sprawą reformy europejskich pucharów i dobrej postawy na boisku, zespół Czesława Michniewicza ma już zagwarantowany udział w fazie grupowej Ligi Europy, ale priorytetem mistrza Polski pozostaje awans do najtrudniejszych rozgrywek piłkarskich na świecie.

Legia Warszawa: Liga Mistrzów. Drabinka Legii do Champions League

Legia zostanie rozlosowana do jednej z grup Ligi Europy jeśli odpadnie w drugiej, trzeciej lub czwartej rundzie eliminacyjnej do Ligi Mistrzów. Mistrz Polski już na pewno nie zagra w Lidze Konferencji – żeby tak się stało musiałby przegrać dwumecz z Bodoe/Glimt.

Co warto podkreślić, Liga Europy w tym sezonie będzie dużo bardziej wymagająca niż w poprzednich latach. Wszystko za sprawą reformy dokonanej w pucharach. Zmianie uległ m.in. format Ligi Europy, która stała się bardziej elitarna: liczba uczestników fazy grupowej LE spadła z 48 do 32, a eliminacje będą tylko dwuetapowe - 3. i 4. runda.

Legia Warszawa: drabinka do Ligi Mistrzów

Drabinka Legii do Ligi Mistrzów składa się z 4 etapów:

1 runda kwalifikacji do Ligi Mistrzów: Legia – Bodoe/Glimt (2:0, 3:2)
2 runda kwalifikacji do Ligi Mistrzów: Legia – Flora Tallin (21 i 27 lipca 2021)
3 runda kwalifikacji do Ligi Mistrzów: Legia - Dinamo Zagrzeb
4 runda kwalifikacji do Ligi Mistrzów: play-offy

Z kim zagra Legia w 3 rundzie eliminacji do Ligi Mistrzów?

Legia poznała już potencjalnych rywali w 3 rundzie eliminacji do Ligi Mistrzów. W losowaniu, które odbyło się 19 lipca ogłoszono, że jeśli mistrz Polski przejdzie do 3 rundy eliminacji do LM, zagra ze zwycięzcą meczu Dinamo Zagrzeb - Omonia Nikozja. 

RadioZET.pl/PAP