Ekstraklasa: Szpaler dla mistrza, remis Legii z Wisłą Kraków

01.05.2021 16:52
Legia Warszawa - Wisła Kraków

Legia Warszawa zremisowała przy Łazienkowskiej z Wisłą Kraków 0:0 w meczu 28. kolejki PKO Ekstraklasy. Przed pierwszym gwizdkiem goście ustawili szpaler dla świeżo upieczonego mistrza Polski.

• Legia Warszawa zremisowała z Wisłą Kraków 0:0 w meczu 28. kolejki PKO Ekstraklasy
  • Przed meczem goście ustawili szpaler dla świeżo upieczonego mistrza Polski
  • "Biała Gwiazda" cały czas nie może być pewna utrzymania

Legia Warszawa przystąpiła do tego spotkania w glorii mistrza Polski. Podopieczni Czesława Michniewicza tytuł wywalczyli w środę, siedząc przed telewizorem i oglądając, jak Raków Częstochowa bezbramkowo remisuje z Jagiellonią Białystok. Piłkarze Wisły Kraków uhonorowali świeżo upieczonych mistrz, ustawiając szpaler.

Opiekun legionistów zapowiadał, że jego zespół do końca będzie starał się utrzymać dobrą dyspozycję i spróbuje zdobyć komplet punktów w trzech ostatnich kolejkach. Mimo to w pierwszej jedenastce wystawił wielu zmienników, a na ławce zasiedli m.in. Artur Boruc, Luquinhas czy Bartosz Kapustka. W bramce stanął Cezary Miszta, a na pozycji numer dziesięć wystąpił 20-letni Albańczyk Ernest Muci.

Ekstraklasa: Legia Warszawa - Wisła Kraków [WYNIK]

Tak jak Legia może być już spokojna, tak Wisła Kraków cały czas walczy o utrzymanie w PKO Ekstraklasie i każdy punkt wywieziony z Warszawy był dla tej ekipy niezwykle cenny. Ten cel udało się zrealizować dzięki konsekwentnej postawie w obronie i dobrej grze Mateusza Lisa między słupkami.

Spotkanie nie należało do najbardziej interesujących, a najlepszych okazji nie wykorzystał Tomas Pekhart. W pierwszej połowie uderzył głową wprost w Lisa, a w drugiej mocno strzelił z linii pola karnego, ale i tym razem bramkarz gości nie dał się zaskoczyć.

Legia ma w tej chwili 60 punktów. Wisła zgromadziła dokładnie o połowę mniej "oczek" i ma tylko sześć punktów przewagi nad ostatnią Stalą Mielec, która ma do rozegrania jeszcze cztery spotkania.

Legia Warszawa - Wisła Kraków 0:0