Ekstraklasa: Czwarta porażka Legii, Raków znów znalazł sposób na mistrza

25.09.2021 21:55
Legia - Raków

Trzy stałe fragmenty gry przesądziły o zwycięstwie Rakowa Częstochowa z Legią Warszawa w spotkaniu 9. kolejki PKO Ekstraklasy. Zdobywcy Pucharu Polski pokonali przy Łazienkowskiej mistrza kraju 3:2.

• Legia Warszawa przegrała na własnym boisku z Rakowem Częstochowa 2:3 w meczu 9. kolejki PKO Ekstraklasy
  • Dubletem popisał się Ivi Lopez
  • Legia, która ma dwa zaległe spotkania, ma tylko dwa punkty przewagi nad strefą spadkową

Legia Warszawa wiele poświęciła, by zagrać w tej edycji europejskich pucharów. Nie udało się dostać do Ligi Mistrzów, ale mistrzowie Polski wykorzystali drugą szansę i awansowali do rozgrywek Ligi Europy. Jak to zwykle bywa w przypadku naszych drużyn, coś odbywa się kosztem czegoś - podczas gdy legioniści dobrze radzą sobie na europejskim podwórku, słabo spisują się na rodzimym.

Raków Częstochowa jako zdobywca Pucharu Polski i srebrny medalista mistrzostw kraju również miał szansę pokazać się na Starym Kontynencie. W eliminacjach Ligi Konferencji pokonał m.in. Rubin Kazań, ale w ostatniej rundzie nie sprostał belgijskiemu KAA Gent. W efekcie może skupić się tylko na ligowych zmaganiach. W sobotę kolejny raz pokazał, że ma patent na Legię, a zwycięstwo w Superpucharze nie było dziełem przypadku.

Ekstraklasa: Legia Warszawa - Raków Częstochowa [WYNIK]

Przyjezdni zdobyli trzy gole, wszystkie po rozegraniu stałych fragmentów gry. Wynik w 29. minucie otworzył z rzutu karnego Ivi Lopez. Wyrównał jeszcze przed przerwą Mahir Emreli.

Po zmianie stron goście zadali dwa kolejne ciosy - najpierw po rzucie rożnym akcję zamknął Fran Tudor, a następnie bezpośrednio z rzutu wolnego ponownie trafił Ivi Lopez. Legionistów stać było jeszcze tylko na kontaktowego gola autorstwa Igora Charatina. W ostatniej minucie "setki" nie wykorzystał Emreli.

Raków awansował na 5. miejsce, Legia jest 14. i ma tylko dwa punkty przewagi nad strefą spadkową. Obie ekipy mają zaległe spotkania do rozegrania - częstochowanie jeden, warszawianie aż dwa.

Legia Warszawa - Raków Częstochowa 2:3

Bramki: Mahir Emreli (33.), Igor Charatin (69.) - Ivi Lopez (29. - karny, 57.), Fran Tudor (53.)