Zamknij

Paulo Sousa nie pojawi się na meczu Legia - Lech. Ma inne plany na weekend

14.10.2021 19:30
Paulo Sousa nie pojawi się na meczu Lech - Legia
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/EastNews

Paulo Sousa nie przyjedzie na hitowe spotkanie ekstraklasy Legia Warszawa - Lech Poznań - poinformował rzecznik Polskiego Związku Piłki Nożnej Jakub Kwiatkowski. Zdradził, że selekcjoner biało-czerwonych ma inne plany w najbliższy weekend.

  • Paulo Sousa, selekcjoner reprezentacji Polski, nie pojawi się na meczu Lech Poznań - Legia Warszawa
  • - Będzie wtedy w Anglii - zdradził rzecznik PZPN Jakub Kwiatkowski
  • W Lechu Poznań i Legii Warszawa występuje kilku potencjalnych kadrowiczów, m.in. Jakub Kwiatkowski i Maik Nawrocki

Paulo Sousa w pierwszym okresie swojej pracy w reprezentacji Polski bywał na meczach ekstraklasy, ale od pewnego czasu próżno go szukać na warszawskiej Łazienkowskiego czy poznańskiej Bułgarskiej, gdzie grają odpowiednio mistrz kraju i aktualny lider. W związku z takim zachowaniem szkoleniowiec znalazł się pod ostrzałem dziennikarzy i byłych kadrowiczów. Selekcjoner wielokrotnie musiał odpierać te zarzuty. Szerzej ten temat omówiliśmy w Magazynie Radia ZET w tekście "Nie może być wszędzie, czy nie chce? Tania wymówka Paulo Sousy".

- To pytanie wciąż jest mi zadawane, więc odpowiadam to samo. Większość naszych piłkarzy gra w zagranicznych klubach. Na początku pracy z reprezentacją oglądałem więcej meczów w krajowych rozgrywkach, głównie dlatego, że nie można było podróżować z powodu pandemii. W moim sztabie jest wystarczająco dużo osób, żeby śledzić ligi na całym świecie i piłkarzy, którzy mogą dostać szansę. W kręgu zainteresowania jest około 60 zawodników. Nie mogę być wszędzie, dlatego muszę mieć priorytety. Wiem, że pytania o nieobecnych piłkarzy to część tej pracy, ale jestem przekonany, że nasze decyzje są właściwe - tłumaczył przed meczami el. MŚ 2022 z San Marino i Albanią. I ze swoich przyzwyczajeń nie zamierza zrezygnować nawet w niedzielę, gdy w Poznaniu Lech zmierzy się z Legią. Jakuba Kamińskiego, Bartosza Slisza, Mateusza Wieteskę czy Maika Nawrockiego być może obejrzą jego współpracownicy, ale nie on. Portugalczyk ma bowiem inne plany.

Legia - Lech: Paulo Sousa nie przyjedzie na mecz

- Selekcjoner będzie praktycznie przez cały tydzień w Anglii, zostanie tam też na kolejny weekend. Obejrzy w tym czasie dużo meczów z udziałem naszych kadrowiczów [w Anglii grają m.in. Jakub Moder, Jan Bednarek, Kamil Jóźwiak, Michał Helik, w Norwich jest też Przemysław Płacheta - red.]. Spotka się także z ich trenerami klubowymi - powiedział Jakub Kwiatkowski w rozmowie z Onetem.

Rzecznik PZPN wyjaśnił ponadto, dlaczego ta dyskusja nie ma sensu. - Ekstraklasa nas nie zbawi, a przed reprezentacją postawiony jest jasny cel na tu i teraz, czyli awans do mistrzostw świata. Selekcjoner Jerzy Brzęczek oglądał ekstraklasę, ale za jego kadencji żaden piłkarz z naszej ligi nie wyszedł w podstawowym składzie w meczu eliminacyjnym. Za Sousy już kilku takich było - przyznał.

Sousa dał zadebiutować w drużynie narodowej m.in. Jakubowi Kamińskiemu z Lecha Poznań, Kacprowi Kozłowskiemu z Pogoni Szczecin i Kamilowi Piątkowskiemu, który w marcu był jeszcze piłkarzem Rakowa Częstochowa wypożyczonym z Salzburga.

RadioZET.pl/PAP/bia/ krys/sport.onet.pl