Mikael Ishak bohaterem klasyku Legia - Lech. Zobacz gola Szweda

17.10.2021 19:01
Mikael Ishak

Mikael Ishak zdobył jedynego gola w ligowym klasyku Legia Warszawa - Lech Poznań rozgrywanego w ramach 11. kolejki PKO Ekstraklasy. Napastnik "Kolejorza" wpisał się na listę strzelców w 54. minucie.

Legia Warszawa ze względu na obowiązki w europejskich pucharach ma do rozegrania dwa zaległe mecze, ale musi zacząć gromadzić punkty już teraz. W ośmiu spotkaniach mistrzowie Polski zdobyli tylko dziewięć "oczek" i przed 11. kolejką zajmowali 15. miejsce, tuż nad strefą spadkową. Remis Górnik Łęczna i porażki Bruk-Betu Termalica oraz Warty Poznań nie wepchnęły drużyny Czesława Michniewicza do grona zespołów zagrożonych, ale to marne pocieszenie dla fanów tej ekipy.

Przed startem 11. serii gier Lech Poznań zajmował 1. miejsce, ale w sobotę stracił jej na rzecz Lechii Gdańsk. W przypadku przyjezdnych gra toczyła się zatem o powrót na fotel lidera.

Legia - Lech: Gol Mikaela Ishaka [WIDEO]

Wynik spotkania otworzył najlepszy strzelec PKO Ekstraklasy Mikael Ishak. W 56. minucie Szwed na długim słupku wykończył dośrodkowanie z rzutu wolnego Pedro Rebocho.

Ostatecznie był to jedyny gol w tym meczu. Lech Poznań wygrał przy Łazienkowskiej z Legią Warszawa 1:0 i powrócił na pozycję lidera.