Złamania i kontuzja mięśniowa. Szpital w Legii po meczu z Jagiellonią

29.11.2021 09:40
Artur Jędrzejczyk złamał obojczyk

Legia Warszawa w najbliższych tygodniach będzie musiała radzić sobie bez swojego kapitana Artura Jędrzejczyka, który w spotkaniu 16. kolejki PKO Ekstraklasy z Jagiellonią Białystok złamał obojczyk i w najbliższym czasie przejdzie operację. Kontuzji nabawili się także Lindsay Rose i Mattias Johansson.

Legia Warszawa w niedzielę pokonała Jagiellonię Białystok 1:0 i przerwała katastrofalną serię siedmiu kolejnych porażek. Zwycięstwo nie przyszło jednak łatwo i zostało okupione kontuzją aż trzech obrońców. Najgorzej wygląda sytuacja kapitana.

" Artur Jędrzejczyk doznał złamania obojczyka, w związku z czym kapitan będzie musiał przejść operację. Przerwa zawodnika potrwa około dwa miesiące" - napisano w raporcie medycznym.

Raport medyczny Legii Warszawa po meczu z Jagiellonią

W miejsce "Jędzy" pojawił się Mattias Johansson. Pod koniec pierwszej połowy reprezentant Szwecji wykorzystał podanie Mahira Emreliego i z bliska pokonał Xaviera Dziekońskiego, dając prowadzenie swojej drużynie. W tej sytuacji prawy obrońca bądź wahadłowy nabawił się urazu mięśni uda i na drugą połowę już nie wyszedł. Zastąpił go Lindsay Rose.

Zawodnik z Mauritiusa przebywał na murawie do 67. minuty. Wówczas zderzył się głową w polu karnym rywali z Błażejem Augustynem i - jak wynika z informacji przekazanych przez stołeczny klub - złamał nos. Obaj nie dokończyli tego meczu.

Legia Warszawa w tym roku rozegra jeszcze sześć spotkań, w tym w Pucharze Polski z Motorem Lublin i w Lidze Europy ze Spartakiem Moskwa. Tymczasem oprócz wymienionych wyżej obrońców kontuzjowany jest jeszcze Maik Nawrocki. Trener Marek Gołębiewski będzie miał ból głowy, jak zestawić linię defensywy na najbliższe mecze.