Legia wygrywa pierwszy mecz eliminacji do LM. Mistrz Norwegii pokonany

07.07.2021 19:56
Legia Eliminacje do Ligi Mistrzów Bodø/Glimt WYNIK meczu

Legia Warszawa z przytupem zaczęła eliminacje do Ligi Mistrzów. Zespół Czesława Michniewicza na wyjeździe pokonał mistrza Norwegii Bodø/Glimt 3:2. Dwie bramki dla Legii zdobył debiutujący w zespole mistrza Polski Mahir Emreli.

• Legia pokonała na wyjeździe mistrza Norwegii Bodø/Glimt 3:2. Dwie bramki zdobył Mahir Emreli, jedną Luquinhas
  • Rewanż odbędzie się 14 lipca w Warszawie. Mecz zacznie się o godz. 20

Legia Warszawa otworzyła wynik spotkania już w 2 minucie meczu. Akcja zaczęła się od podania na skrzydło do Kacpra Skibickiego, który zacentrował ją w pole karne Bodø/Glimt. Piłki nie przeciął Emreli, ale dopadł do niej zamykający akcję Luquinhas. Gospodarze rzucili się do odrabiania strat. Norwedzy wymuszali błędy w rozegraniu Legii, odbierając piłkę jeszcze na połowie przeciwnika i mocno naciskając po stracie.

Jednak Legia wyglądała na przygotowaną na podobny scenariusz. Wielokrotnie dryblował Luquinhas, piłka trafiała też do Kapustki, który próbował wyjść spod presji rywali. Piłkarze mistrza Norwegii naciskali i stwarzali sobie sytuacje, jednak przed końcem pierwszej połowy to Legia zdobyła drugą bramkę. Szybką kontrę gości wykończył nowy zawodnik mistrza Polski - Mahir Emreli. Piłkarze Bodø/Glimt zdążyli jedynie zmniejszyć straty. Przez bierną postawę obrońców dośrodkowanie i strzał Erika Botheima skończył się bramką na 2:1.

Legia - Bodo/Glimt: WYNIK. Legia w lepszej sytuacji przed rewanżem

W drugiej połowie mistrz Norwegii znów zabrał się do odrabiania strat. Liczne okazje nie przyniosły mu jednak przełamania, a do tego kolejną bramkę zdobyli piłkarze Michniewicza. Do siatki po raz drugi trafił Emreli. Zawodnicy z północy Norwegii strzelili jeszcze gola kontaktowego, który znów padł przez złą postawę bocznych obrońców mistrza Polski.

14 lipca w Warszawie odbędzie się rewanżowe spotkanie obu drużyn.