Ekstraklasa: Flavio Paixao bohaterem Lechii Gdańsk

07.12.2019 21:55
Lechia - Wisła Płock

Lechia Gdańsk pokonała ligowego sąsiada Wisłę Płock 2:0 w meczu 18. kolejki PKO Ekstraklasy i awansowała na 5. pozycję w tabeli. Oba gole dla gospodarzy zdobył Flavio Paixao.

Przed tą serią gier obie ekipy miały po 27 "oczek" i balansowały na granicy górnej oraz dolnej ósemki, dlatego remis nikogo tu nie urządzał. Ostatecznie komplet punktów pozostał w Gdańsku.

Lechia pokonała Wisłę Płock

Bohaterem spotkania został najskuteczniejszy obcokrajowiec w historii ekstraklasy, Flavio Paixao. W 34. minucie Portugalczyk otrzymał doskonałe podanie od Karola Fili i dopełnił formalności, a po przerwie podwyższył z rzutu karnego.

Lechia awansowała na 5. miejsce w tabeli i wyprzedziła Lecha Poznań, który we wcześniej rozegranym spotkaniu ograł ŁKS 2:0. W niedzielę swoje mecze tej kolejki rozegra cała czołówka: lider z Wrocławia zmierzy się z trzecią Legią, Pogoń zagra z Piastem, a Cracovia z Rakowem Częstochowa.