Ekstraklasa: Śląsk Wrocław wciąż niepokonany, remis w Gdańsku

24.08.2019 19:30
Lechia - Śląsk

Śląsk Wrocław zachował miano niepokonanej drużyny w sezonie 2019/2020. W 6. kolejce PKO Ekstraklasy ekipa z Dolnego Śląśka zremisowała na wyjeździe z Lechią Gdańsk 1:1.

W poniedziałek Śląsk może stracić prowadzenie w tabeli na rzecz Pogoni Szczecin, która u siebie podejmie zamykającą tabelę Wisłę Płock.

Pierwsza połowa z lekkim wskazaniem na gości. Może nie mieli klarownych okazji, ale uzyskali przewagę pozycyjną. I w końcu udało się ją wykorzystać, gdy w 37. minucie na precyzyjny strzał z dystansu zdecydował się Płacheta, zaskakując Kuciaka.

Po zmianie stron gospodarze szybko odpowiedzieli. Haraslin odegrał do Peszki, były reprezentant Polski zszedł na lewą nogę i uderzył nie do obrony dla Putnocky'ego. W ostatnich sekundach lechiści mogli przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, ale Rafał Wolski obił tylko poprzeczkę.

Śląsk po 6. kolejkach z dorobkiem 14 punktów jest liderem ekstraklasy. "Oczko" mniej i jeden zaległy mecz ma Pogoń.

Lechia Gdańsk - Śląsk Wrocław 1:1

Bramki: Sławomir Peszko (54.) - Przemysław Płacheta (37.)