Ekstraklasa: Raków wykorzystał grę w przewadze, porażka Lechii

29.08.2020 17:06
Raków - Lechia

Raków Częstochowa pokonał na wyjeździe Lechię Gdańsk 3:1 w pierwszym sobotnim spotkaniu 2. kolejki PKO Ekstraklasy. Gospodarze od 39. minuty grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Michała Nalepy.

Lechia Gdańsk na inaugurację sezonu skromnie 1:0 pokonała beniaminka ekstraklasy Wartę Poznań, natomiast Raków Częstochowa uległ w Bełchatowie mistrzowi Polski Legii Warszawa 1:2. Podopieczni Marka Papszuna kończyli tamten mecz w dziesiątkę, zaś biało-zieloni wykorzystali grę w przewadze. W sobotę te role się odwróciły.

Trener Piotr Stokowiec posadził na ławce Flavio Paixao, a duet napastników tworzyli Łukasz Zwoliński i Omran Haydary. Reprezentant Afganistanu odwdzięczył się za zaufanie, ale jego gol okazał się tylko honorowym.

Raków pokonał Lechię [WYNIK]

Gospodarze skomplikowali sobie sytuację w 39. minucie, kiedy Michał Nalepa popełnił błąd, a potem sfaulował wychodzącego oko w oko z Kuciakiem Marcina Cebulę. Mimo gry w osłabieniu to lechiści otworzyli wynik. W doliczonym czasie pierwszej połowy Haydary popisał się kapitalnym uderzeniem z dystansu, a przy próbie interwencji nie popisał się Jakub Szumski.

Przyjezdni błyskawicznie wzięli się do odrabiania strat. W 55. sekundzie drugiej odsłony przepięknym strzałem "nożycami" wyrównał Cebula. Ostatnie słowo należało do Vladislavsa Gutkovskisa, który dwukrotnie pokonywał Dusana Kuciaka i ustalił rezultat na 3:1.

Piłkarską ekstraklasę czeka teraz przerwa reprezentacyjna, a do gry rodzime kluby wrócą 11 września. W 3. kolejce Raków zmierzy się z niepokonanym jeszcze Zagłębiem Lubin, a Lechia pojedzie do Zabrza na mecz z liderem, Górnikiem.

Lechia Gdańsk - Raków Częstochowa 1:3

Bramki: Omran Haydary (45.+3) - Marcin Cebula (46.), Vladislavs Gutkovskis (55., 76.)