Gol piętą na wagę zwycięstwa. Jagiellonia lepsza od Lechii

11.12.2021 22:40
Lechia - Jagiellonia

Jagiellonia Białystok pokonała na wyjeździe Lechię Gdańsk 2:1 w spotkaniu 18. kolejki PKO Ekstraklasy. Zwycięskiego gola zdobył Bartosz Bida, który popisał się efektownym trafieniem piętą.

Lechia - Jagiellonia: wynik. Początek spotkania był dość emocjonujący. Już w 5. minucie po rzucie rożnym groźnie główkował Bartosz Kopacz, ale bramkarz przyjezdnych Pavels Steinbors nie dał się zaskoczyć. W rewanżu w dogodnej sytuacji znalazł się Bojan Nastić, jednak strzał Bośniaka był niecelny.

Później na murawie nie działo się zbyt wiele godnego uwagi. Tak było do 35. minuty, kiedy Jagiellonia zdobyła pierwszą bramkę. Po rzucie rożnym doszło w polu karnym Lechii do sporego zamieszania. Dusan Kuciak obronił najpierw uderzenie z bliska Fedora Cernycha, ale po poprawce z 10 metrów Tarasa Romanczuka był bez szans.

Lechia - Jagiellonia: WYNIK meczu ekstraklasy

Gospodarze zdołali przed przerwą doprowadzić do wyrównania, a udział w tym golu ponownie miał Romanczuk, który w 45. minucie sfaulował we własnym polu karnym Portugalczyka Flavio Paixao. "Jedenastkę" pewnie wykorzystał poszkodowany.

W 54. minucie goście, przy sporym udziale rozkojarzonych defensorów Lechii, ponownie wyszli na prowadzenie. Po podaniu Czecha Tomasa Prikryla Bartosz Bida znalazł się sam trzy metry przed bramką gdańszczan i efektownym uderzeniem piętą skierował piłkę do siatki.

120 sekund później powinno być 3:1 dla ekipy z Białegostoku. Po błędzie Łotysza Kristersa Tobersa sam przed bramkarzem Lechii znalazł się Bida, ale Kuciak wygrał ten pojedynek.

Po stracie gola trener biało-zielonych Tomasz Kaczmarek zmienił trzech zawodników, jego drużyna atakowała z większym animuszem, aczkolwiek nie potrafiła wypracować sobie dogodnej okazji.

Dopiero w doliczonym czasie gospodarze poważniej zagrozili Jagiellonii - po główce Łukasza Zwolińskiego piłka zatrzymała się na słupku, a dobitka przeszła obok bramki. Z kolei 180 sekund później główkował Kopacz, ale świetną interwencją popisał się Steinbors. Tym samym po dwóch porażkach z rzędu goście mogli cieszyć się z trzech punktów. Lechia po raz pierwszy w tym sezonie przegrała na własnym stadionie.

Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok 1:2

Bramki: Flavio Paixao (45') - Taras Romanczuk (35'), Bartosz Bida (54')

Składy:

• Lechia: Dusan Kuciak - Bartosz Kopacz, Kristers Tobers (77. Mateusz Żukowski), Mario Maloca, Rafał Pietrzak - Ilkay Durmus, Jan Biegański (50. Jakub Kałuziński), Jarosław Kubicki, Maciej Gajos (63. Marco Terrazzino), Joseph Ceesay (63. Kacper Sezonienko) - Flavio Paixao (63. Łukasz Zwoliński)
  • Jagiellonia: Pavels Steinbors - Bogdan Tiru, Israel Puerto, Michał Pazdan - Tomas Prikryl, Taras Romanczuk, Martin Pospisil, Michał Nalepa (69. Przemysław Mystkowski), Bojan Nastic - Fedor Cernych (77. Michał Żyro), Bartosz Bida (69. Karol Struski)