Ekstraklasa: Piast przerwał zwycięską serię Lecha Poznań

14.03.2021 20:07
Lech - Piast

Lech Poznań zremisował z Piastem Gliwice w drugim niedzielnym meczu 21. kolejki PKO Ekstraklasy 0:0. Tym samym gliwiczanie przerwali drużynie Kolejorza passę trzech zwycięstw z rzędu.

Lechici nieźle zaczęli to spotkanie. Już w drugiej minucie przypomniał o sobie Mikael Ishak, który wrócił na boisko po ponad miesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją. Szwed miał niezłą okazję, lecz jego uderzenie zostało zablokowane. Kilka minut później Dani Ramirez uderzył mocno zza linii pola karnego, a Plach z niemałym trudem wypiąstkował futbolówkę na rzut rożny.

Poznaniacy długo rozgrywali piłkę, wymieniali wiele podań i niektóre akcje były całkiem składne. Tyle że brakowało ostatniego, dokładnego podania. Ramirez czasami za bardzo "kombinował", a Jan Sykora zbyt łatwo tracił piłki w polu karnym. Kolejną groźną akcję gospodarze przeprowadzili dopiero w 39. minucie i tym razem bramkarz Piasta był na posterunku po uderzeniu Kamińskiego.

Po zmianie stron Lech przejął inicjatywę, trochę przyspieszył tempo rozgrywania swoich akcji i gliwiczanie mieli momentami problemy z wyjściem z własnej połowy.

Lech - Piast: Bezbramkowy remis w Poznaniu

Dwie znakomite szanse na zmianę wyniku miał Ramirez. Najpierw groźnie, ale niecelnie główkował. W kolejnej akcji po dośrodkowaniu Michała Skórasia strzelił przy samym słupku. Plach popisał się wyjątkową i dość szczęśliwą interwencją, "przyklejając" piłkę do słupka na wysokości linii bramkowej.

Golkiper gości znów nie dał się zaskoczyć, broniąc nogą strzał Ishaka. Przez kilka minut goście byli w poważnych opałach, ale przetrwali napór i przenieśli grę na połowę rywala.

Trener Lecha Dariusz Żuraw postawił wszystko na jedną kartę, wprowadzając w końcówce trzech nowych piłkarzy, w tym debiutanta Antoniego Kozubala. Krótko po zmianach lechici mieli wyborną sytuację bramkową. Pedro Tiba trochę przypadkowo znalazł się przed Plachem, który zatrzymał Portugalczyka.

Lech Poznań - Piast Gliwice 0:0