Lech wygrywa z Legią w Warszawie i umacnia się na czele tabeli

17.10.2021 19:35
Legia - Lech NA ŻYWO

Lech Poznań w meczu 11. kolejki Ekstraklasy wygrał na wyjeździe z Legią Warszawa 1:0. Dzięki temu Kolejorz zachował pozycję lidera tabeli. Gola na wagę trzech punktów zdobył Mikael Ishak.

• Legia Warszawa w hicie 11. kolejki PKO Ekstraklasy przegrała u siebie z Lechem Poznań 0:1
  • "Kolejorz" zachował pozycję lidera, mistrzowie Polski wciąż plasują się tuż nad strefą spadkową
  • Gola na wagę zwycięstwa zdobył dla Lecha Mikael Ishak

Legia Warszawa znakomicie spisuje się w rozgrywkach Ligi Europy. W dwóch meczach zdobyła komplet punktów - najpierw pokonała na wyjeździe Spartak Moskwa, a potem sprawiła sensację, ogrywając u siebie przedstawiciela Premier League Leicester City. W efekcie zajmuje 1. miejsce w tabeli grupy C i jest na dobrej drodze do awansu do 1/16 finału tych rozgrywek.

Dużo gorzej ekipie Czesława Michniewicza idzie w Ekstraklasie. W dziewięciu spotkaniach zaliczyła już sześć porażek. Jej strata do liderującego Lecha wynosi po niedzielnym spotkaniu aż 15 punktów.

Legia - Lech. WYNIK MECZU

Mecz w Warszawie rozpoczął się od mocnego uderzenia gospodarzy. W 4. minucie do siatki Lecha trafił Artur Jędrzejczyk, ale jego gol nie został uznany, gdyż obrońca Wojskowych przyjmował piłkę ręką. Chwilę później groźną akcję przeprowadzili goście, ale piłka po strzale Ba Loui zatrzymała się na słupku.

Bramka na wagę zwycięstwa padła w 54. minucie. Do piłki dośrodkowanej z rzutu wolnego dopadł Ishak i z bliska pokonał bezradnego Kacpra Tobiasza. Szwedzki napastnik już w doliczonym czasie gry mógł ponownie wpisać się na listę strzelców, ale zmarnował rzut karny, podyktowany za wcześniejszy faul na Danim Ramirezie.

Legia - Lech 0:1. GOL, WIDEO

Ostatecznie Kolejorz "dowiózł" skromne prowadzenie do końcowego gwizdka i zachował pozycję lidera Ekstraklasy. Nad drugą Lechią Gdańsk ma dwa punkty przewagi. Legia Warszawa plasuje się tuż nad strefą spadkową.