Wysoka wygrana Lecha z Wisłą Płock, lider tabeli kontynuuje zwycięską serię

22.10.2021 22:22
Lech - Wisła Płock

Lech Poznań zwyciężył z Wisłą Płock w drugim piątkowym meczu 12. kolejki PKO Ekstraklasy 4:1 (1:1). W pierwszej połowie meczu Nafciarze postawili się Kolejorzowi, stwarzając im problemy.

1. Lech - Wisła Płock WYNIK
  2. Lech - Wisła Płock: Składy

Lech Poznań bardzo dobrze rozpoczął mecz. Po ofensywnych kilku minutach gospodarze wyszli na prowadzenie. W 14. minucie wynik spotkania otworzył Bartosz Salamon. Dani Ramirez dośrodkował piłkę w pole karne, a obrońca główką umieścił futbolówkę w siatce.

Chwilę po wznowieniu gry goście ruszyli do ataku. Już po 120 sekundach zawodnicy Wisły Płock odrobili straty. W szesnastce Kolejorza zapanowało zamieszanie, w którym najlepiej odnalazł się Lagator i pewnym uderzeniem doprowadził do remisu.

Lech - Wisła Płock WYNIK

Po stracie bramki Lech kontynuował swoją strategię i naciskał na rywali, ale gospodarze nie byli w stanie zbliżyć się do bramki Kamińskiego. W 36. minucie Ishak padł w polu karnym po interwencji bramkarza Nafciarzy, ale sędzia nie zdecydował się na podyktowanie jedenastki. Do gwizdka gra była wyrównana, ale żadna z drużyn nie potrafiła wyjść na prowadzenie.

Po zmianie stron podopieczni Macieja Skorży znów wyszli na prowadzenie. Lagator nie popisał się w tej akcji, źle wybijając piłkę. Złe zagranie wykorzystał Radosław Murawski i płaskim strzałem pokonał Kamińskiego.

W 72. minucie Łukasz Sekulski, który trzy minuty wcześniej zmienił Dawida Kocyłę doprowadził do remisu, pokonując technicznym strzałem Filipa Bednarka. Jednak arbiter nie uznał gola ze względu na spalonego. Po pięciu minutach wynik meczu dla Lecha podwyższył Jakub Kamiński. 19-letni pomocnik wpadł w pole karne i uderzeniem na dalszy słupek, trafił do siatki rywali.

Wynik meczu ustalił w 88. minucie Amaral. Portugalczyk znalazł się sam na sam z Kamińskim i pewnie wykończył akcję, podwyższając prowadzenie na 4:1. Ostatecznie spotkanie Lech - Wisła Płock zakończyło się tym wynikiem.

Lech Poznań - Wisła Płock 4:1 (1:1).

Bramki: 1:0 Bartosz Salamon (14-głową), 1:1 Dusan Lagator (16), 2:1 Radosław Murawski (53), 3:1 Jakub Kamiński (77), 4:1 Joao Amaral (88).

Lech - Wisła Płock: Składy

Lech Poznań: Bednarek; Pereira, Salamon, Milić, Douglas, Murawski (78' Skóraś), Tiba (67 Kwekweskiri), Ba Loua (78' Karlstrom), Ramirez (Amaral 67'), Kamiński, Ishak (82' Sobiech).

Wisła Płock: Kamiński; Zbozień, Lagator, Michalski, Tomasik, Furman, Rasak (81' Jorginho), Szwoch, Warchoł (81' Kolar), Kocyła (69' Sekulski), Tuszyński (69' Gerbowski).