Lech Poznań lepszy od Warty. Kolejorz coraz bliżej mistrzostwa Polski

Paweł Żurek
14.05.2022 17:07
Lech pokonał Wartę w derbach Poznania. Kolejorz coraz bliżej mistrzostwa Polski

Lech Poznań coraz bliższy mistrzostwa Polski. Kolejorz pokonał Wartę na wyjeździe i już tylko jednej wygranej brakuje mu, by zdobyć tytuł.

Piłkarze Lecha zaczęli mecz z Wartą od pożegnania Łukasza Trałki, który zakończył karierę piłkarską. 38-letni pomocnik grał w obu mierzących się dzisiaj klubach: najpierw przez 7 lat w Lechu, a później, od 2019 roku, w Warcie. Łącznie, Trałka zgromadził na koncie 430 występów w Ekstraklasie.

Derby zaczęły się po pożegnaniu piłkarza Warty. Lech, który w tym meczu walczył o utrzymanie przewagi nad Rakowem, jako pierwszy musiał gonić wynik. W 10 minucie fatalny błąd popełnił Mickey van der Hart, który sprokurował karnego. Wykorzystał go Michał Kopczyński.

Lech pokonuje Wartę. Kolejorz o krok od mistrzostwa

Lech szybko ruszył do odrabiania strat. Wyrównanie Kolejorzowi dał Joao Amaral, który świetnie uderzył w okienko (22 minuta). Gola na 2:1, dającego Lechowi zwycięstwo, zdobył Mikael Ishak (45+4), który odnalazł się w polu karnym i z bliska pokonał Grobelnego.

Dzięki zwycięstwu Lech zachował przewagę nad Rakowem. Kolejorz wyprzedza drużynę Marka Papszuna o 5 punktów, ale Częstochowianie dopiero dziś rozegrają swój przedostatni mecz. Zdobywca Pucharu Polski o 17:30 zmierzy się z Zagłębiem Lubin.