Zamknij

Lech Poznań próbował przełożyć Superpuchar Polski. Twarde stanowisko PZPN-u

05.07.2022 11:25
John van den Brom
fot. Lukasz Gdak/East News

Początkowy kalendarz gier Lecha Poznań nie ulegnie zmianie. "Kolejorz" próbował przełożyć mecz Superpucharu Polski, by nie kolidował z dwumeczem z Karabachem Agdam, jednak spotkał się z twardym stanowiskiem PZPN-u.

Lech Pozna już dzisiaj rozpoczyna batalię o Ligę Mistrzów. W Poznaniu przy ulicy Bułgarskiej zmierzy się z mistrzem Azerbejdżanu Karabachem Agdam. Dokładnie tydzień później odbędzie się rewanż w Baku.

Pomiędzy dwumeczem eliminacji do LM poznaniacy mają możliwość wstawienia pierwszego trofeum do klubowej gabloty. W sobotę na trzy dni przed drugim meczem z Karabachem mistrz Polski zagra mecz o Superpuchar Polski z Rakowem Częstochowa

PZPN nie przełoży meczu o Superpuchar Polski

"Kolejorz" interweniował w tej sprawie u PZPN-u, ponieważ termin tego spotkania koliduje im z przygotowaniami do rewanżu z Karabachem. - Staraliśmy się o przełożenie Superpucharu, lecz związek nie wyraził na to zgody. Widocznie nie nadajemy na tej samej częstotliwości - powiedział trener Lecha, John van den Brom.

Nie wykluczone jednak, że jeżeli Lech będzie walczył w następnych rundach, to najprawdopodobniej otrzyma zgodę na przekładanie spotkań ligowych. W tej kwestii decyzję nie podejmuje polski związek a Ekstraklasa SA, która w poprzednim sezonie szła na rękę klubom walczącym w europejskich pucharach.

RadioZET.pl