Ekstraklasa: Zagłębie Lubin zdominowało Lecha Poznań, cudowny gol Gytkjaera [WIDEO]

25.10.2019 22:33
Lech Poznań - Zagłębie Lubin

Zagłębie Lubin po bardzo dobrej i konsekwentnej grze pokonało na wyjeździe Lecha Poznań 2:1 w meczu 13. kolejki PKO Ekstraklasy. Ozdobą spotkania było honorowe trafienie dla gospodarzy Christiana Gytkjaera.

W drużynie "Kolejorza" od pierwszej minuty wystąpiło aż sześciu młodzieżowców. Nie było m.in. kluczowego dla gry zespołu zawodnika, a więc Darko Jevticia, którego zmogła choroba. Jego absencja była bardzo widoczna, brakowało kogoś, kto od początku do końca wymyśli jakąś składną akcję. Jakub Moder i Kamil Jóźwiak, najlepsi po stronie gospodarzy, nie potrafili wypracować kolegom dobrych okazji, a sami mieli źle nastawione celowniki.

Zagłębie Lubin pokonało Lecha Poznań

Zagłębie wygrało konsekwencją, zaangażowaniem w pressing i miało "reżysera" w osobie Filipa Starzyńskiego. Gracze Lecha nie mieli chwili wytchnienia, cały czas byli nękani przez rywali. Lubinianie dwie ze swoich akcji zamienili na gole - w pierwszej połowie po sprytnie rozegranym rzucie rożnym na listę strzelców wpisał się Jakub Tosik, a w 67. minucie wynik ustalił Damian Bohar. W obu przypadkach asystował Starzyński.

"Kolejorza" stać było tylko na honorowe trafienie. W doliczonym czasie gry, po centrze z rzutu rożnego, Christian Gytkjaer popisał się kapitalnym uderzeniem w stylu Zlatana Ibrahimovicia, czym zaskoczył Dominika Hładuna.

Dzięki zwycięstwu Zagłębie zrównało się punktami z Lechem Poznań. Obie ekipy mają aktualnie po 18 "oczek" i zajmują odpowiednio 9. oraz 8. miejsce w tabeli ekstraklasy

Lech Poznań - Zagłębie Lubin 1:2

Bramki: Christian Gytkjaer (90.+4) - Jakub Tosik (23.), Damian Bohar (67.)