Zamknij

Lech Poznań ma nowego sponsora. To pierwszy taki przypadek na świecie

24.10.2020 19:11
Lech Poznań - Wisła Kraków
fot. MAREK LASYK/REPORTER

Lech Poznań znalazł nowego sponsora. Z Kolejorzem związał się AliExpress - światowy gigant sprzedaży internetowej - informuje "Przegląd Sportowy".

Lech Poznań podpisał kontrakt z AliExpress do czerwca przyszłego roku z możliwością przedłużenia umowy. Dla światowej marki to pierwszy krok w stronę marketingu sportowego.

- AliExpress to jedna z najszybciej rozwijających się w Polsce marek "lifestyle" oraz e-commerce, atrakcyjna dla fanów Lecha. Rozmowy z AliExpress rozpoczęły się na długo przed tym, gdy zdobyliśmy wicemistrzostwo Polski oraz zakwalifikowaliśmy się do fazy grupowej Ligii Europy. Jest to potwierdzenie, że nasz klub jest silnym brandem. Kluczowa okazała się nasza reputacja nie tylko na polskim, ale i europejskim rynku – mówił Karol Klimczak, prezes klubu.

Lech Poznań z nowym sponsorem

Wielkopolski klub jest pierwszą drużyną na świecie, z którą współpracę rozpoczęło AliExpress. Logo nowego sponsora pojawi się na spodenkach piłkarzy.

– Chcemy, aby współpraca z Lechem Poznań symbolizowała nasze zaangażowanie na polskim rynku. Lech to ambitny zespół, zaangażowany w rozwój młodzieży i reprezentujący Polskę w tegorocznej Lidze Europy. W nadchodzącym sezonie, w ramach partnerstwa z klubem, będziemy szukać sposobów integracji wspólnych działań w różnych obszarach – podkreślił Gary Topp, prezes AliExpress na Europę Środkowo-Wschodnią.

RadioZET.pl/przegladsportowy.pl