Ekstraklasa: Niesamowita końcówka i zwycięstwo Stali Mielec z Lechem

01.05.2021 22:00
Lech Poznań - Stal Mielec

Stal Mielec do 89. minuty przegrywała 0:1 z Lechem Poznań, a jednak pokonała "Kolejorza" 2:1 w meczu 28. kolejce PKO Ekstraklasy. Dzięki temu beniaminek odbił się od dna i jest na dobrej drodze do utrzymania się w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Stal Mielec przed 28 kolejką miała 24 punkty i zamykała tabelę PKO Ekstraklasy. Beniaminek ma jeszcze do rozegrania zaległe spotkanie z Rakowem Częstochowa, ale punktów musi szukać w każdym meczu. W sobotę znalazł je w Poznaniu.

Lech od 80. minuty prowadził po golu Tymoteusza Puchacza, jednak tuż przed upływem regulaminowego czasu gry samobójcze trafienie zaliczył Ukrainiec Wasyl Krawec. Na dodatek w 97. minucie, tuż przed końcowym gwizdkiem, niezwykle ważne zwycięstwo zapewnił Stali hiszpański obrońca Jonathan de Amo Perez.

Ekstraklasa: Lech Poznań - Stal Mielec [WYNIK]

Lech, który w poprzednim sezonie zdobył wicemistrzostwo kraju, zajmuje obecnie 10. miejsce (33 pkt), natomiast Stal jest przedostatnia - 27 pkt i jeden mecz zaległy. O trzy punkty wyprzedza Podbeskidzie Bielsko-Biała, które w poniedziałek zagra na wyjeździe z Piastem Gliwice.

Lech Poznań - Stal Mielec 1:2

Bramki: Tymoteusz Puchacz (80.) - Wasyl Krawec (89. - samobój), Jonathan de Amo Perez (90.+7)