Ekstraklasa: Lech Poznań nie wykorzystał wpadki Piasta Gliwice

24.06.2020 22:27
Lech Poznań - Pogoń Szczecin

Lech Poznań mógł skorzystać na porażce Piasta Gliwice i wskoczyć na 2. pozycję w ligowej tabeli. Do tego niezbędne było zwycięstwo z Pogonią Szczecin w meczu 32. kolejki PKO Ekstraklasy. Skończyło się bezbramkowym remisem i rozczarowaniem.

"Portowcy" przegrali pierwsze spotkanie w rundzie zasadniczej i do Poznania przyjechali po rehabilitację za tamten rezultat. Lechici mieli jednak jasno określony cel, bo znali już wynik Piasta. Zwycięstwo pozwoliłoby im na uplasowanie się za plecami lidera, Legii Warszawa.

"Kolejorz" musiał radzić sobie w tym meczy bez znajdującego się ostatnio w wybornej formie Jakuba Modera. Pod jego nieobecność brakowało uderzeń z dystansu, a na nisko broniącą się długi fragmentami Pogoń jego obecność mogłaby być bezcenna. Jego koledzy przez 90 minut nie potrafili znaleźć drogi do bramki Dante Stipicy.

Remis Lecha z Pogonią

Gospodarze przez większą część spotkania mieli przewagę pozycyjną, częściej przebywali z piłką pod bramką rywali i oddawali więcej strzałów, ale brakowało konkretów. Najlepszych okazji po przerwie nie wykorzystali Kostewycz i Marchwiński.

Lech Poznań zrównał się punktami z drugim Piastem Gliwice, ale strata do Legii wciąż jest duża - wynosi 11 punktów.

W równolegle rozegranym meczu stołeczna drużyna zremisowała z Jagiellonią Białystok 0:0.