Ekstraklasa: Koronacja odłożona. Legia przegrała z Lechem w Poznaniu

04.07.2020 19:27
Lech Poznań - Legia Warszawa

Legia Warszawa nie może być jeszcze pewna tytułu mistrza Polski. W spotkaniu 34. kolejki podopiecznym Aleksandara Vukovicia wystarczył remis, ale zamiast tego przydarzyła się porażka z Lechem Poznań 1:2.

Przed rozpoczęciem tej serii gier legioniści mieli 11 punktów przewagi nad Lechem Poznań i Piastem Gliwice, ale ze względu na wyższą pozycję po rundzie zasadniczej są w uprzywilejowanej pozycji - przy równej liczbie "oczek" to oni sięgną po mistrzostwo kraju. Sprawę mogli "załatwić" już w sobotę, ale do tego potrzebowali przynajmniej remisu w stolicy Wielkopolski. Nie udało się.

"Kolejorz" przegrał oba mecze w tym sezonie i nie zamierzał osobiście, po 90 minutach, gratulować Legii złotych medali. Trener Dariusz Żuraw zapowiadał, że jego piłkarze zrobią wszystko, by koronację Legii odsunąć w czasie. Inna sprawa, że oni cały czas mieli matematyczne szanse na tytuł i muszą wygrywać, by jak najdłużej ten stan się utrzymał. Pierwszy krok został zrobiony w sobotę.

Lech pokonał Legię

W pierwszej połowie gospodarze zadali dwa ciosy. W 24. minucie nie najwyższy na boisku Kamil Jóźwiak wykorzystał centrę z rzutu rożnego Jakuba Modera i pokonał Wojciecha Muzyka. Chwilę później na uderzenie z narożnika pola karnego zdecydował się Jakub Kamiński, a piłka po rykoszecie od Artura Jędrzejczyka wpadła do siatki.

Przyjezdnych stać było tylko na honorowe trafienie, którego autorem był Igor Lewczuk.

Kolejna szansa na tytuł za tydzień w sobotę, kiedy Legia na własnym obiekcie podejmie Cracovię.

Lech Poznań - Legia Warszawa 2:1

Bramki: Kamil Jóźwiak (24.), Jakub Kamiński (29.) - Igor Lewczuk (71.)