Ekstraklasa: Lech Poznań ograł ŁKS, udany powrót Jóźwiaka

07.12.2019 19:28
Lech - ŁKS

Lech Poznań pokonał ŁKS Łódź 2:0 w meczu 18. kolejki PKO Ekstraklasy. Oba gole padły w drugiej połowie, a przyjezdnych "dobił" powracający po kontuzji reprezentant Polski Kamil Jóźwiak.

"Kolejorz" długo łamał defensywę gości, ale sposób na jej rozmontowanie znalazł dopiero w 59. minucie Joao Amaral. Portugalczyk zdecydował się na indywidualną akcję, ograł kilku rywali i mocnym strzałem w krótki róg pokonał bramkarz ŁKS-u Arkadiusza Malarza.

Lech zwycięstwo przypieczętował w doliczonym czasie gry za sprawą rezerwowych. Jakub Kamiński dograł do Kamila Jóźwiaka, a ten ustalił wynik na 2:0.

Ekstraklasa: Kolejna wpadka Jagiellonii Białystok

Dzięki trzem punktom gospodarze awansowali na 5. miejsce w tabeli, ale może je stracić jeszcze w tej kolejce na rzecz Piasta, Lechii lub Wisły Płock.

Lech Poznań - ŁKS Łódź 2:0

Bramki: Joao Amaral (59.), Kamil Jóźwiak (90.+2)