Partia szachów w Poznaniu. Bez goli w hicie Lech - Legia

11.04.2021 19:19
Lech Poznań - Legia Warszawa

Lech Poznań bezbramkowo zremisował z Legią Warszawa w hicie 24. kolejki PKO Ekstraklasy. Gospodarzy po raz pierwszy i ostatni poprowadził Janusz Góra. Podopieczni Czesława Michniewicza zachowali pozycję lidera, ale ich przewaga nad Pogonią Szczecin stopniała do ośmiu punktów.

• Lech Poznań zremisował z Legią Warszawa 0:0 w meczu 24. kolejki PKO Ekstraklasy
  • "Kolejorza", po zwolnieniu Dariusza Żurawia, poprowadził tymczasowy trener Janusz Góra
  • Legioniści mają w tym momencie osiem punktów przewagi nad drugą Pogonią Szczecin

Lech Poznań na sześć dni przed hitem ekstraklasy postanowił rozstać się z trenerem Dariuszem Żurawiem. W sobotę poinformowano o podpisaniu 2-letniego kontraktu z Maciejem Skorżą, ale on spotkanie z Legią oglądał jeszcze z wysokości trybun. Drużynę poprowadził jednorazowo Janusz Góra.

- To nie jest mój autorski skład, pracowaliśmy z całym sztabem - mówił szkoleniowiec "Kolejorza". Gospodarze zaskoczyli rywali... bliźniaczo podobnym ustawieniem, z Jakubem Kamińskim i Tymoteuszem Puchaczem w roli skrzydłowych i trójką środkowych obrońców. Czesław Michniewicz postawił na podobną taktykę, w związku z czym przez 90 minut oglądaliśmy na boisku klincz.

Ekstraklasa: Lech Poznań - Legia Warszawa [WYNIK]

Na boisku, poza walką i licznymi faulami, działo się niewiele. W pierwszej połowie bramkarze byli praktycznie bezrobotni, a Artur Boruc i Mickey van der Hart tylko raz musieli się wykazać w niegroźnych sytuacjach.

Druga odsłona była nieco lepsza. Dobrych okazji nie wykorzystali Mikael Ishak i Tomas Pekhart. W 72. minucie piłka wpadła do bramki po strzale Czecha, ale arbiter odgwizdał pozycję spaloną.

Legia zachowała pozycję lidera, ale jej przewaga nad Pogonią Szczecin zmalała do ośmiu punktów. Lech jest 11. - w tej serii wyprzedziły go ekipy Jagiellonii Białystok i Zagłębia Lubin.

Lech Poznań - Legia Warszawa 0:0