Ekstraklasa: Pierwsze od lipca zwycięstwo ŁKS-u

06.10.2019 14:26
ŁKS - Korona

W pierwszym niedzielnym meczu 11. kolejki PKO Ekstraklasy ŁKS Łódź pokonał Koronę Kielce 4:1. Bohaterem spotkania został autor hat-tricka Rafał Kujawa. Dla beniaminka to pierwsze zwycięstwo i pierwsze punkty od 27 lipca.

Podopieczni Kazimierza Moskala dobrze rozpoczęli sezon. Na inaugurację zremisowali z Lechią, potem sprawili sensację ogrywając Cracovię, ale później przydarzyła im się seria ośmiu meczów bez zwycięstw. Dopiero w 11. serii została ona przerwana.

Łodzianie zadali dwa ciosy w odstępie 120 sekund. W obu przypadkach po ładnych odskrzydlających akcjach na listę strzelców wpisywał się Rafał Kujawa. Przyjezdni zdobyli kontaktowego gola do szatni, gdy jedenastkę wykorzystał Adnan Kovacević. Karnego jednak nie powinno być, bo wcześniej na pozycji spalonej znajdował się Michał Żyro. VAR ani arbiter główny tego nie zauważyli.

ŁKS pokonał Koronę w 11. kolejce

Utrata bramki nie zdeprymowała ŁKS-u, który jeszcze powiększył swoją przewagę za sprawą Jana Grzesika i Kujawy. Napastnik beniaminka w 59. minucie skompletował hat-tricka.

Po tej kolejce obie drużyny będą zamykać ligową tabelę. Wyżej jest Korona, która ma 8 punktów. ŁKS traci do niej jedno "oczko".

ŁKS Łódź - Korona Kielce 4:1

Bramki: Rafał Kujawa (27., 29., 66.), Jan Grzesik (59.) - Adnan Kovacević (43. - karny)