Zamknij

Skandal na poznańskiej komendzie. Koszulka Legii służyła policji za wycieraczkę

20.10.2020 09:13
koszulka Legii służyła jako wycieraczka
fot. Polsat News/screen

Na Komendzie Miejskiej Policji w Poznaniu, funkcjonariusze wykorzystywali koszulkę Legii Warszawa jako wycieraczkę – informuje polsatnews.pl. Zdaniem serwisu, t-shirt znajdował się przed wydziałem odpowiedzialnym za m.in. bezpieczeństwo w czasie meczów.

Mecze Legii Warszawa z Lechem Poznań od zawsze elektryzują kibiców. Delikatnie mówiąc, fani tych drużyn nie darzą się wzajemną sympatią. Na Komendzie Miejskiej przy ulicy Szylinga w Poznaniu doszło do skandalicznego zachowania, gdzie znieważono barwy stołecznego klubu.

Na podłodze przed wejściem do jednego z pokoi wydziału odpowiedzialnego za m.in. bezpieczeństwo w czasie meczów, na miejscu wycieraczki znalazła się koszulka Legii. O sprawie poinformował polsatnews.pl, który dostał zdjęcie od jednego z funkcjonariuszy. Fotografię wykonano kilka tygodni temu, dlatego w tym momencie trudno ustalić, kto jest za to odpowiedzialny, ponieważ na korytarzu nie ma zamontowanych kamer.

Koszulka Legii służyła jako wycieraczka na policji w Poznaniu

- Policjant jest urzędnikiem, dla którego nie powinny mieć znaczenia barwy klubowe, przynależność polityczna czy jakiekolwiek poglądy wyznawane przez drugą osobę -  mówił w rozmowie z Polsat News, Mariusz Sokołowski - były policjant i rzecznik prasowy Komendanta Głównego Policji.

Ekstraklasa: Terminarz sezonu 2020/2021

Wielkopolska policja nie chciała komentować zdarzenia. Mimo to wszczęto postępowanie w tej sprawie.

- Kiedy jeździmy po Polsce, często widzimy, że to zachowanie policji wobec kibiców nie stoi na najwyższym poziomie. Czasami wśród policjantów na stadionie klubu zdarzają się kibice zespołu, na stadionie którego odbywa się spotkanie. Na Zachodzie jest to nie do pomyślenia – zaznaczył Bożydar Iwanow, dziennikarz Polsatu Sport.

Najbliższy mecz Legii z Lechem w Ekstraklasie zaplanowano na 8 listopada.

RadioZET.pl/polsatnews.pl