Zamknij

Kosta Runjaić odchodzi z Pogoni po 5 latach. Portowcy tracą trenera

24.03.2022 13:04
Kosta Runjaić odchodzi z Pogoni. Portowcy po sezonie stracą trenera
fot. MICHAL KLAG/REPORTER

Kosta Runjaić odchodzi z Pogoni Szczecin. Trener Portowców na czwartkowej konferencji prasowej ogłosił, że po tym sezonie zakończy pracę w klubie.

Konsta Runjaić swoją decyzję ogłosił w obecności prezesa Pogoni Jarosława Mroczka. Niemiecki szkoleniowiec, którego umowa z Portowcami kończy się w czerwcu 2022 roku, zorganizował konferencję prasową, w trakcie której poinformował o swojej decyzji ws. pracy w Szczecinie i podał przyczyny odejścia ze stanowiska.

- Pewne przeczucie mówiło mi, że możemy osiągnąć w kolejnym sezonie coś wielkiego. Jednocześnie była we mnie myśl, że być może to koniec tej przygody z Pogonią. Ta decyzja nie jest łatwa i boli mnie serce. Po ostatnim sezonie, po zdobyciu brązowego medalu, miałem przemyślenia, co do następnego kroku. Ostatecznie jest się w tym biznesie częścią łańcucha. Wtedy już zastanawiałem się jak ma to się potoczyć i w jakim kierunku.- powiedział na konferencji trener Portowców. 

Kosta Runjaić odchodzi z Pogoni Szczecin.

Kosta Runjaić rozpoczął pracę w Pogoni w listopadzie 2017 roku, w trakcie trwającego sezonu Ekstraklasy. Wówczas Portowcy walczyli o utrzymanie, które szybko udało się zapewnić dzięki pracy niemieckiego trenera. W następnym sezonie Pogoń dostała się do grupy mistrzowskiej, w której zajęła przedostatnie, 7. miejsce.

Sezon 19/20 Pogoń zakończyła na 6. pozycji, a w kolejnym (20/21) walczyła już o czołowe lokaty. Wówczas Runjaić doprowadził Portowców do 3. miejsca w lidze, tuż za Rakowem i Legią. W obecnym sezonie Pogoń jest jednym z 3 kandydatów do mistrzostwa Polski. Po 26 meczach drużyna niemieckiego trenera zajmuje 1. miejsce w Ekstraklasie.

RadioZET.pl/PAB