Zamknij

Koronawirus w Wiśle Kraków. Potwierdzono kolejne przypadki zakażeń

30.09.2020 16:52
Koronawirus w Wiśle Kraków
fot. Shutterstock

Wisła Kraków poinformowała o kolejnych pozytywnych wynikach testów na koronawirusa wśród członków zespołu i pracowników klubu. Wcześniej nieoficjalnie informowano, że zakażony jest m.in. Jakub Błaszczykowski.

Problemy w krakowskim klubie z koronawirusem zaczęły się w poprzednim tygodniu. Według nieoficjalnych informacji zakażeni zostali członkowie zarządu, m.in. prezes Dawid Błaszczykowski oraz piłkarz Jakub Błaszczykowski.

Poprzednie testy w klubie przeprowadzono w czwartek i – poza jednym zawodnikiem – dały one wynik negatywny. Dlatego Wisła rozegrała w piątek mecz 5. kolejki ekstraklasy, w którym zremisowała bezbramkowo z Górnikiem w Zabrzu.

Ognisko koronawirusa w Wiśle Kraków

"We wtorek 29 września zawodnicy, sztab szkoleniowy i pracownicy Wisły Kraków, mający kontakt z pierwszą drużyną, poddani zostali kontrolnym testom na obecność SARS-CoV-2. W toku przeprowadzonych badań potwierdzono nowe przypadki wśród przedstawicieli zespołu i pionu administracyjnego" - czytamy w komunikacie klubu.

"Klub niezwłocznie wdrożył procedury sanitarno-epidemiologiczne. Osoby z wynikiem dodatnim zostały odizolowane, rozpoczynając kwarantannę" – dodano.

Jednocześnie nie podano ani nazwisk, ani liczby zakażonych.

Mecz Wisła Kraków - Lechia Gdańsk pod znakiem zapytania

W najbliższym ligowym spotkaniu wiślacy mają zmierzyć się w niedzielę z Lechią Gdańsk. Na razie nie wiadomo, czy ten mecz odbędzie się zgodnie z planem.

Obecnie najtrudniejsza sytuacja panuje w Pogoni Szczecin, gdzie zakażonych jest 31 osób, w tym 21 piłkarzy. Z tego powodu zaplanowane na 3 października spotkanie z Jagiellonią Białystok zostało odwołane.

RadioZET.pl/PAP/wisla.krakow.pl