Zamknij

Koronawirus w Wiśle Kraków. Co z meczem z Górnikiem Zabrze?

25.09.2020 18:29
Wisła Kraków
fot. Shutterstock

U "kilku" osób związanych z Wisłą Kraków testy na obecność koronawirusa dały wynik pozytywny - poinformował piłkarski klub. Jak dodał, wszyscy, którzy mieli kontakt z osobami zakażonymi rozpoczęli już kwarantannę, a piątkowy mecz "Białej Gwiazdy" z Górnikiem Zabrze w ramach rozgrywek PKO BP Ekstraklasy nie powinien być zagrożony.

Wisła Kraków poinformowała, że w związku z kontaktem z osobą zarażoną wirusem SARS-CoV-2 drużyna, sztab szkoleniowy oraz kadra zarządzająca klubem w czwartek została w czwartek testom. W kilku przypadkach wynik był pozytywny.

W opublikowanym komunikacie nie wyjaśniono czy w tym gronie znaleźli się piłkarze. "Biała Gwiazda" dzisiaj o godzinie 20.30 rozegra mecz 5. kolejki ekstraklasy z Górnikiem w Zabrzu.

Zobacz także

Koronawirus w Wiśle Kraków. Co z meczem z Górnikiem Zabrze?

Drużyna wyjechała na to spotkanie przed południem. Do Zabrza udał się także trener Artur Skowronek, który w czwartek nie prowadził zajęć z zespołem, gdyż miał kontakt z osobą zakażoną. W jego przypadku wynik testu okazał się negatywny.

Na mecz na pewno nie pojechali Dawid Szot i Adam Buksa. Obydwaj w tym tygodniu mieli obawy przeziębienia i testom na obecność koronawirusa zostali poddani wcześniej. W ich przypadku wynik też był negatywny. W kadrze na mecz w Zabrzu brakuje także Jakuba Błaszczykowskiego.

"Klub niezwłocznie podjął wszelkie niezbędne środki ostrożności i wdrożył procedury otrzymane od Komisji Medycznej Polskiego Związku Piłki Nożnej. Działając w oparciu o obowiązujące przepisy, przedstawiciele pionu administracyjnego i sportowego, u których stwierdzono obecność koronawirusa, zostali odizolowani, rozpoczynając kwarantannę" – napisano w komunikacie.

W komunikacie podkreślono także, że w ostatnich dniach zespół funkcjonował w oparciu o zaostrzone normy sanitarno-epidemiologiczne, co oznacza, że nie zachodzi potrzeba stosowania izolacji wobec wszystkich przedstawicieli pierwszej drużyny.

Wisła zajmuje obecnie 13. miejsce w tabeli z dorobkiem dwóch punktów.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP