Zamknij

Koronawirus w Pogoni Szczecin. Drużyna rozpoczyna kwarantannę

11.08.2020 10:30
Koronawirus w Pogoni Szczecin
fot. Maciej Witkowski/REPORTER/EastNews

Pogoń Szczecin poinformowała o pozytywnym wyniku badań na koronawirusa u jednego z członków zespołu. Drużyna, sztab szkoleniowy i inne osoby rozpoczynają kwarantannę.

Koronawirus w klubach ekstraklasy zatacza coraz szersze kręgi. Wcześniej informowano o zakażenia wirusem SARS-CoV-2 w Wiśle Płock, Lechii Gdańsk i Legii Warszawa. W związku z tym ostatnim przypadkiem odwołano spotkanie o Superpuchar Polski pomiędzy mistrzem a zdobywcą krajowego Pucharu Cracovią.

- W poniedziałek rano sztab trenerski, piłkarze oraz część pracowników przeszło badania wymazowe na obecność koronawirusa. Jest to zgodne z protokołem medycznym opracowanym przez komisję medyczną PZPN. Jedna z pobranych próbek dała wynik dodatni – poinformował rzecznik prasowy szczecińskiego klubu Krzysztof Ufland.

Koronawirus i kwarantanna w Pogoni Szczecin

Zgodnie z wytycznymi wszyscy przebadani, którzy mieli w ostatnim czasie jakikolwiek kontakt z osobą zakażoną wirusem rozpoczynają dziś kwarantannę. Przez najbliższe dni przygotowania drużyny podporządkowane zostaną decyzjom sanepidu: odwołane są treningi drużynowe, zawodnicy otrzymają plan treningów indywidualnych do realizowania we własnych domach.

Dziś oraz po kolejnych 48 godzinach osoba z wynikiem dodatnim przejdzie kolejne badania. Następnie sanepid może podjąć decyzję o kolejnych testach na obecność koronawirusa dla całej grupy. Negatywne wyniki pozwoliłyby wówczas podjąć decyzję o ewentualnym, zdecydowanym skróceniu okresu kwarantanny.

Superpuchar Polski: Boniek wściekły na Legię: "Ukrywali zakażonego"

U osoby z wynikiem dodatnim zakażenie przebiega jak dotąd bezobjawowo, czuje się dobrze.

Koronawirus w Pogoni: Mecz Pucharu Polski przełożony?

Było to drugie badanie w Pogoni przeprowadzone w ostatnich kilku dniach. Poprzednie odbyło się 5 sierpnia podczas obozu w Opalenicy.

- Badaniom poddawana była ta sama grupa osób: wszyscy zawodnicy, sztab trenerski, niektóre osoby z biura prasowego i kilku innych pracowników klubu. Łącznie około 50 osób. Wtedy wszystkie próbki dały wynik ujemny – powiedział Ufland.

Wobec zaistniałej sytuacji niemal pewne jest, że w wyznaczonym terminie nie dojdzie do zaplanowanego na 16 sierpnia meczu Pucharu Polski pomiędzy Podhalem Nowy Targ i Pogonią Szczecin.

RadioZET.pl/PAP