Zamknij

Koronawirus w Lechii Gdańsk. Zakażony jeden z piłkarzy

04.08.2020 15:19
Koronawirus w Lechi Gdańsk
fot. Karolina Misztal/REPORTER

Drugi przypadek koronawirusa w klubie PKO Ekstraklasy. W sobotę o zakażeniu jednego z piłkarzy poinformowała Wisła Płock, we wtorek pozytywny wynik otrzymał jeden z zagranicznych graczy Lechii Gdańsk.

Jako pierwszy informację przekazał dziennikarz portalu "meczyki.pl" Tomasz Włodarczyk. Gdańszczanie potwierdzili już te doniesienia. "Lechia Gdańsk potwierdza, że test na SARS-CoV-2 u jednego z zawodników dał wynik dodatni. Z uwagi na dobro osobiste piłkarza nie podajemy do wiadomości publicznej jego danych osobowych" - czytamy w komunikacie.

Lechia Gdańsk w poniedziałek rozpoczęła zgrupowanie w Sochocinie. Wcześniej przeprowadzono badania, ale - podobnie jak w przypadku Wisły Płock - nie czekano na wyniki, tylko zgodnie z planem zaordynowano pierwszy trening. W grupie było 25 zawodników.

Zgrupowanie Lechii w cieniu koronawirusa

"Przed rozpoczęciem zgrupowania wszyscy zawodnicy i sztab przeszli zorganizowane przez klub testy na obecność koronawirusa. Do czasu otrzymania wyników nie odbywały się spotkania grupowe, a treningi prowadzone były w grupach kilkuosobowych. W hotelu oraz na obiektach sportowych zachowany był reżim sanitarny. Zawodnik, u którego stwierdzono obecność koronawirusa, czuje się dobrze i przechodzi chorobę bezobjawowo" - dodano. Pozostali członkowie drużyny otrzymali negatywne wyniki.

Po otrzymaniu informacji o wykryciu koronawirusa u jednego z zagranicznych piłkarzy (to informacja nieoficjalna) natychmiast podjęto działania zmierzające ku wypracowaniu planu działania. Skontaktowano się m.in. z sanepidem. Trening się nie odbył, piłkarze zostali w pokojach.

Dalszy ciąg zgrupowania, które miało zakończyć się sparingiem z Rakowem Częstochowa 8 sierpnia, stoi pod znakiem zapytania. Nie wiadomo też, co z meczem 1/32 finału Pucharu Polski ze Stalą Stalowa Wola, który ma się odbyć pomiędzy 13 a 16 sierpnia.

RadioZET.pl/meczyki.pl