Zamknij

Koronawirus w Cracovii i Stali Mielec. Rośnie liczba zakażonych w ekstraklasie

06.10.2020 13:01
Koronawirus w Cracovii i Stali Mielec
fot. Artur BARBAROWSKI/East News

Kolejne przypadki koronawirusa w PKO Ekstraklasie. Zakażony wirusem SAR-CoV-2 jest jeden z piłkarzy Cracovii. Kilka pozytywnych wyników uzyskano również w zespole beniaminka Stali Mielec.

W 6. kolejce PKO Ekstraklasy z powodu koronawirusa odwołano trzy spotkania: Wisła Kraków - Lechia Gdańsk, Pogoń Szczecin - Jagiellonia Białystok oraz Warta Poznań - Legia Warszawa. To efekt zakażeń w drużynach z Krakowa, Szczecina i Poznania.

Obecnie kluby ekstraklasy mają przerwę wynikającą z meczów międzynarodowych i wykorzystują ją m.in. na sparingi. Cały czas trwają również badania na koronawirusa i niemal każdego dnia dowiadujemy się o nowych przypadkach. We wtorek do wspomnianej grupy dołączyły Cracovia i Stal Mielec.

Koronawirus w Cracovii

"Przeprowadzone w piątek badania na obecność wirusa SARS-CoV-2 wykazały jeden pozytywny przypadek w I drużynie Cracovii. Zawodnik został odizolowany, a Klub wdrożył zalecenia Sanepidu oraz Zespołu Medycznego PZPN" - czytamy w komunikacie Cracovii.

W piątek "Pasy" mają rozegrać w Warszawie mecze o Superpuchar Polski z Legią. Na ten moment spotkanie nie jest zagrożone. Już raz było przekładane - pierwotnie miało się odbyć 9 sierpnia, ale wówczas wykryto koronawirusa w ekipie mistrza Polski.

Koronawirus w Stali Mielec.

"W niedzielę zawodnicy, przedstawiciele sztabu oraz pracownicy Stali przeszli badania wymazowe pod kątem obecności wirusa. Wyniki kilku próbek dały wynik pozytywny. Osoby te niezwłocznie rozpoczęły izolację. Klub w podjętych działaniach postępuje według wytycznych Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w Mielcu oraz Zespołu Medycznego PZPN" - można przeczytać w krótkim komunikacie klubowym.

W obu przypadkach nie zdradzono nazwisk zakażonych osób.

Najbliższe mecze ekstraklasy, w ramach 7. kolejki, odbędą się 17 października.

RadioZET.pl/PAP/Twitter