Zamknij

Koronawirus u kolejnego piłkarza Legii. Co z meczem z Pogonią?

23.10.2020 12:26
Legia Warszawa
fot. PAP

Legia Warszawa przekazała informację o wykryciu kolejnego przypadku koronawirusa u jednego ze swoich piłkarzy. - Zawodnik przebywa w domu bez kontaktu z pozostałą częścią drużyny. Zespół przygotowuje się zgodnie z planem do meczu - poinformowano.

Legia Warszawa nie ujawniła, który z piłkarzy został zakażony. Wcześniej wśród zarażonych był m.in. Paweł Wszołek. - Po pozytywnym badaniu na obecność koronawirusa, każdy kolejny dzień był gorszy. Czułem ból głowy oraz mięśni i takie wrażenie, jakby ktoś "napompował" mi płuca tlenem. Bałem się, że kiedy wrócę do treningów, badania mogą pokazać coś niepokojącego. Na szczęście wypadły one bardzo dobrze. Nie mam problemu ani z sercem, ani z płucami - mówił pomocnik w rozmowie z WP SportoweFakty.

- Informujemy, że w środę, 21 października, jeden z zawodników Legii przeszedł dodatkowe badanie na obecność wirusa SARS-CoV-2. Test dał wynik pozytywny. Zawodnik od ubiegłego tygodnia przebywał w domu bez kontaktu z pozostałą częścią drużyny - poinformował w piątek mistrz Polski na swojej stronie internetowej.

Jak dodano, klub niezwłocznie wdrożył wszystkie niezbędne procedury.

Koronawirus w Legii. Co z meczem z Pogonią Szczecin?

- Zespół przygotowuje się zgodnie z planem do sobotniego meczu - zakończono komunikat.

Sobotnie spotkanie Legii z Pogonią Szczecin ma się rozpocząć o godz. 20.00.

Z powodu pandemii mecze piłkarskie w Polsce odbywają się już bez kibiców.

RadioZET.pl/PAP