Zamknij

Koronawirus w Cracovii nie odpuszcza. Kolejni piłkarze zakażeni

21.10.2020 18:47
Koronawirus w Cracovii
fot. MICHAL KLAG/REPORTER

Trzech kolejnych piłkarzy Cracovii zostało zarażonych koronawirusem. Mimo to krakowski klub zapewnił w komunikacie, że niedzielny mecz 8. kolejki PKO Ekstraklasy z Lechem w Poznaniu nie jest zagrożony.

Cracovia poinformowała we wtorek o czterech przypadkach zakażenia w drużynie. To był efekt badań tylko tych, którzy wykazywali objawy zakażenia. Natychmiast zrezygnowano z treningów grupowych i testom poddano wszystkich graczy pierwszego zespołu oraz sztabu szkoleniowego.

- Od zakończenia sobotniego meczu ligowego wszyscy piłkarze przebywali w izolacji, tym samym najbliższe spotkanie z Lechem Poznań nie jest zagrożone – zapewniono za pośrednictwem oficjalnego klubowego konta na portalu społecznościowym Twitter.

Cracovia: Koronawirus u kolejnych piłkarzy

Koronawirus w Cracovii. Czterech piłkarzy zakażonych, we wtorek kolejne badania

W Cracovii do tej pory stwierdzono siedem pozytywnych wyników testu na obecność koronawirusa wśród piłkarzy. Pierwszy - 6 października, ale wówczas nie przerwano treningów grupowych.

W ostatnim meczu PKO Ekstraklasy, Cracovia pokonała w sobotę na swoim stadionie Piast Gliwice 1:0 i zajmuje 13. miejsce w tabeli. W najbliższej kolejce "Pasy" mają się zmierzyć 25 października z Lechem w Poznaniu.

RadioZET.pl/PAP