Kibice Legii przekazali 300 maseczek ochronnych dla Centrum Zdrowia Dziecka

24.03.2020 22:21
kibice Legii przekazali 300 maseczek
fot. Jan Bielecki/East News

Kibice Legii Warszawa przekazali Centrum Zdrowia Dziecka 300 maseczek ochronnych. Zbiórkę zorganizowała grupa "Dobrzy Ludzie", czyli nieformalna grupa kibiców Legii, która regularnie stara się wspierać szpitale dziecięce.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Serdeczne podziękowania dla grupy "Dobrzy Ludzie - kibice Legii dzieciom" za przekazanie 300 maseczek dla naszego szpitala - napisało Centrum Zdrowia Dziecka w jednym z mediów społecznościowych.

Kibice zrzeszeni w tej grupie chcą kontynuować pomoc zarówno dla Centrum Zdrowia Dziecka, jak i dla dwóch innych szpitali - Warszawskiego Szpitala dla Dzieci SPZOZ oraz Szpitala Dziecięcego w Dziekanowie Leśnym, dlatego zorganizowano kolejną zbiórkę.

- Wczoraj "na szybko" z własnych środków udało nam się zakupić i dostarczyć 300 maseczek ochronnych do Centrum Zdrowia Dziecka. Zdajemy sobie sprawę, że w obecnej sytuacji to zaledwie kropla w morzu potrzeb i dlatego działamy dalej - czytamy w oświadczeniu opublikowanym w mediach społecznościowych.

Jak dodali kibice, wsparcie jest potrzebne nadal, dlatego w tym celu została uruchomiona zbiórka, na której gromadzone są środki na zakup najpotrzebniejszych rzeczy dla tych szpitali: ochronnych maseczek, rękawiczek, czy płynów do dezynfekcji.

Pieniądze można wpłacać na jednej z platform, która specjalizuje się w pośredniczeniu w takich akcjach.

Koronawirus w Polsce – najnowsze dane, co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl/PAP