Wspaniały gest Błaszczykowskiego. Przekaże 400 tys. zł na walkę z koronawirusem

19.03.2020 22:34
Jakub Błaszczykowski wspomoże w walce z koronawirusem

Jakub Błaszczykowski po raz kolejny pokazał, że los innych nie jest mu obcy. Piłkarz Wisły Kraków wspólnie z Fundacją Ludzki Gest przekaże 400 tysięcy złotych na walkę z koronawirusem.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Jakub Błaszczykowski od wielu lat bierze udział w akcjach charytatywnych. Dodatkowo jest założycielem Fundacji Ludzki Gest, której głównym zadaniem jest wspieranie rozwoju dzieci i młodzieży ze szczególnym nastawieniem na kulturę fizyczną. Dzięki imprezom sportowym czy koncertom, organizacja zbiera pieniądze na rozwój talentów młodych ludzi.

W związku z rosnącą liczbą zarażonych osób koronawirusem w Polsce, pomocnik za pośrednictwem Instagrama skierował się z prośbą do kibiców, aby pozostali w domach i nie lekceważyli problemu pandemii.

- Przed nami wielkie wyzwanie! Musimy zmierzyć się z tym RAZEM. Tylko wspólnymi siłami możemy zmienić oblicze pandemii. To dla nas wielki test empatii i odpowiedzialności. Kochani, bardzo Was proszę nie bagatelizujcie problemu, zostańcie w domu i stosujcie się do zaleceń. Dbajcie o swoich bliskich i siebie - napisał w poście.

Jednocześnie w tej samej wiadomości, Błaszczykowski ogłosił, że na walkę z pandemią koronawirusa przeznaczy aż 400 tysięcy złotych.

- Przed nami jeden z najważniejszych sprawdzianów z empatii oraz odpowiedzialności. Kuba Błaszczykowski wraz z Fundacją Ludzki Gest postanawiają przeznaczyć na walkę z pandemią koronawirusa kwotę w wysokości 400 000 złotych - czytamy.

Kibice są zachwyceni postawą reprezentanta Polski. Wspaniały człowiek o wielkim sercu!, Kuba jesteś wielki ! Dziękujemy, Ogromny szacunek! - czytamy w komentarzach.

Koronawirus w Polsce – najnowsze dane, co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl