Niepełnosprawni fani Widzewa obrzuceni butelkami? Skandal po hicie z Koroną

16.10.2021 13:07
Korona - Widzew

Kibice Korony Kielce po przegranym hicie 1. Ligi z Widzew Łódź (0:1) mieli obrzucić niepełnosprawnych fanów gości butelkami, w tym szklanymi. Do skandalu odnieśli się przedstawiciele biura prasowego obu ekip - Jakub Dyktyński i Daria Wollenberg.

1. Korona - Widzew: Niepełnosprawni fani gości obrzuceni butelkami? [WIDEO]
  2. Skandaliczne zachowanie kibiców Albanii w meczu z Polską

Mecz Korona Kielce - Widzew Łódź był hitem 13. kolejki 1. Ligi. Przed pierwszym gwizdkiem prowadzący w tabeli przyjezdni mieli cztery punkty przewagi nad gospodarzami, a zatem to drużyna Dominika Nowaka mogła mówić o większej presji. Wygrać się jednak nie udało i to pomimo faktu, że od 63. minuty goście grali w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Juliusza Letniowskiego. Łodzianie wygrali 1:0 po trafieniu w końcówki pierwszej połowy Mattii Montiniego.

Mimo festiwalu kartek (14 żółtych, w tym jedna czerwona), spotkanie przebiegało w spokojnej atmosferze. Niestety po zakończeniu meczu doszło do skandalu. "Piłkarze Widzewa podeszli podziękować niepełnosprawnym kibicom RTS za doping. Ich sektor ulokowano pod młynem Korony, której fani obrzucili Widzewiaków butelkami" - przekazał Jakub Dyktyński z biura prasowego gości.

Korona - Widzew: Niepełnosprawni fani gości obrzuceni butelkami? [WIDEO]

Ulokowanie sektora kibiców Widzewa pod trybuną, na której zasiadali najbardziej zagorzali fani Korony Kielce, było błędem organizatora. Lecące z trybun butelki, w tym, jak donoszą uczestnicy tego wydarzenia, również szklane oraz plastikowe kufle z piwem, były wymierzone w zawodników z Łodzi, ale część z nich spadła w okolicach niepełnosprawnych sympatyków łódzkiego zespołu. Tak czy inaczej, to skandal, do którego odniosła się także rzeczniczka prasowa gospodarzy Daria Wollenberg.

"W związku z informacjami, jakie do mnie docierają, na tę chwilę pragnę przeprosić kibiców niepełnosprawnych Widzewa za zaistniałą sytuację. Sprawę na pewno będziemy analizować wspólnie z działem bezpieczeństwa i SLO kibiców niepełnosprawnych" - napisała na Twitterze.

Sprawa nie jest jednak jednoznaczna. Na nagraniu opublikowanym przez jednego z kibiców widać butelki lecące w kierunku zawodników Widzewa, ale nie w sektor niepełnosprawnych fanów gości.

Skandaliczne zachowanie kibiców Albanii w meczu z Polską

Skala zdarzenia była oczywiście mniejsza, ale nie można przejść do niej do porządku dziennego. Kilka dni temu sami wściekaliśmy się na kibiców reprezentacji Albanii, którzy obrzucili piłkarzy naszej kadry przeróżnymi przedmiotami: butelkami, zapalniczkami, a nawet telefonami. To zdarzenia nastąpiło jednak w trakcie spotkanie i doprowadziło do jego przerwania na blisko kwadrans.