Zamknij

Korona - Chrobry: Transmisja TV i online. Gdzie obejrzeć finał baraży?

27.05.2022 11:41
Korona Kielce - Chrobry Głogów
fot. PAP

Korona Kielce - Chrobry Głogów na żywo w tv i online. Transmisja i live stream z finału baraży o awans do PKO Ekstraklasy. Sprawdź, kiedy, gdzie i o której godzinie w telewizji i w internecie obejrzeć spotkanie Korona - Chrobry.

Korona - Chrobry na żywo. Korona Kielce ma szansę powrócić do PKO Ekstraklasy po dwuletniej przerwie. Chrobry Głogów może zapisać się w historii tego miasta, pierwszy raz awansując na pierwszy poziom rozgrywkowy w Polsce.

Do baraży podopieczni Leszka Ojrzyńskiego przystępowali jako czwarta siła 1. Ligi, natomiast ekipa z woj. dolnośląskiego zakwalifikowała się do tego etapu rywalizacji z szóstej lokaty. Faworytem do dołączenia do Miedzi Legnica i Widzewa Łódź, które zagwarantowały sobie bezpośrednią promocją, była Arka Gdynia. Ta jednak zawiodła i uległa Chrobremu 0:2. Korona zaś pewnie ograła Odrę Opole 3:0.

Trenerzy po półfinale baraży

- Zrobiliśmy dopiero pierwszy krok. Musimy postawić jeszcze drugi, bo naszym celem jest awans do ekstraklasy. Ten mecz dużo nas kosztował, bo kilku zawodników odniosło kontuzje. Wiele rzeczy w tym meczu mogliśmy inaczej zrobić, ale jak to się mówi, zwycięzców się nie ocenia. Teraz czekamy, kto będzie naszym rywalem w decydującym meczu – powiedział Ojrzyński po zwycięstwie z Odrą.

- Mamy wielki zespół, który pisze piękną przygodę, ale wiemy, że najpiękniejszą historię możemy napisać w niedzielę. Jeśli tylko dwa mecze dzielą cię od celu, jakim jest awans do ekstraklasy, to sam udział, bycie w Gdyni i granie z Arką, na takim stadionie w tak ważnym meczu, to już jest coś. Nikt z nas jednak nie zadowala się, że doszedł tak daleko, tylko zamierza postawić kropkę nad "i" i chce, żeby ten piękny sen, który trwa od pewnego czasu, skończył się bardzo dobrą puentą - ocenił asystent trenera Ivana Djurdjevicia w Chrobrym, Maciej Stachowiak.

W sezonie zasadniczym w starciu tych drużyn dwukrotnie padł remis. W Kielcach było 2:2, w Głogowie 1:1. Mimo wszystko awans Chrobrego byłby odbierany w kategoriach niespodzianki. Faworytem będzie drużyna Ojrzyńskiego.

Korona - Chrobry: gdzie obejrzeć - transmisja TV i online

Mecz Korona Kielce - Chrobry Głogów w barażach o awans do ekstraklasy odbędzie się w niedzielę 29 maja o godz. 20:45. Transmisja TV w Polsacie Sport Extra oraz online na stronie polsatboxgo.pl.

RadioZET.pl/PAP