Zamknij

Konferencja Bońka i Morawieckiego. Wiadomo, kiedy kibice wrócą na stadiony

29.05.2020 05:00
Zbigniew Boniek
fot. PAP/EPA

W piątek 29 maja odbyła się konferencja prasowa z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego, minister sportu Danuty Dmowskiej i prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniewa Bońka. Tematem był powrót kibicó na stadiony.

W piątek odbędzie się pierwszy mecz PKO Ekstraklasy od 9 marca. Starcie Śląsk Wrocław - Raków Częstochowa i pozostałe spotkania 27. kolejki, przełożonej z powodu pandemii koronawirusa, odbędą się bez udziału kibiców.

Kibice mają wrócić na stadiony od 19 czerwca. O zmianach przepisów poinformowali na konferencji prasowej prezes PZPN Zbigniew Boniek, premier Mateusz Morawiecki i minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk.

Konferencja Bońka i Morawieckiego

Ostatni mecz w Polsce z udziałem fanów odbył się 9 marca, kiedy Korona Kielce pokonała na własnym obiekcie ŁKS Łódź 1:0. Następnego dnia premier Mateusza Morawiecki podjął decyzję o odwołaniu wszystkich imprez masowych.

- W związku z ryzykiem rozprzestrzeniania się koronawirusa w Polsce i decyzją organów administracyjnych o rozszerzeniu zakazu organizacji imprez masowych o wydarzenia takie jak mecze piłkarskie, informujemy, że do odwołania mecze PKO Bank Polski Ekstraklasy będą organizowane bez udziału publiczności. W związku z trudnym do określenia okresem, w jakim będzie obowiązywał zakaz, nie ma możliwości zaplanowania przełożenia meczów - tłumaczył wówczas Prezes Ekstraklasy S.A. Marcin Animucki.

Posłuchaj podcastu

Hitem 27. kolejki PKO Ekstraklasy będzie sobotnie starcie Lech Poznań - Legia Warszawa (godz. 20).

RadioZET.pl