Zamknij

Kolejny przypadek koronawirusa w Śląsku Wrocław. Co z meczem z Rakowem?

03.12.2020 17:58
Śląsk Wrocław
fot. Piotr Matusewicz/East News

Śląsk Wrocław potwierdził, że u jednego z ich piłkarzy test na obecność koronawirusa dał wynik pozytywny. Jak poinformowały jednak władze klubu, najbliższy mecz "Wojskowych" z liderującym w ekstraklasie Rakowem Częstochowa nie jest zagrożony.

Grający w piłkarskiej ekstraklasie Śląsk Wrocław poinformował, że ostatnie badania na obecność COVID-19 dały wynik pozytywny u jednego z zawodników. Sobotni mecz z Rakowem Częstochowa nie jest zagrożony i zostanie rozegrany w wyznaczonym terminie.

- Klub niezwłocznie wdrożył wszystkie niezbędne procedury i poinformował o tym przypadku Zespół Medyczny PZPN oraz służby sanitarno-epidemiologiczne. Piłkarz został natychmiast odizolowany, obecnie przebywa w domu, gdzie przechodzi kwarantannę. Drużyna zgodnie z planem przygotowuje się do meczu z Rakowem Częstochowa – można przeczytać w specjalnym komunikacie opublikowanym przez Śląsk.

Zobacz także

Kolejny przypadek Covid-19 w Śląsku Wrocław. Co z meczem z Rakowem?

To nie pierwszy przypadek pozytywnego wyniku na obecność COVID-19 w ekipie ze stolicy Dolnego Śląska. Jeszcze przed startem sezonu dwaj zawodnicy zarazili się koronawirusem, później choroba dopadała także członków sztabu szkoleniowego, a ostatnio przed meczem z Podbeskidziem Bielsko-Biała klub także poinformował o jednym przypadku.

Śląsk po 11 kolejkach zajmuje piąte miejsce w tabeli ekstraklasy i ma siedem punktów straty do prowadzącego Rakowa Częstochowa, z którym zmierzy się w sobotę o godz. 17.30.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP