Zamknij

Kolejne wzmocnienie Górnika. Zakontraktowali 13-krotnego reprezentanta Polski

27.05.2022 15:27
Paweł Olkowski
fot. Dave Howarth/Press Association/East News

Paweł Olkowski przeszedł z tureckiego Gaziantep do Górnika Zabrze - poinformował nowy klub 13-krotnego reprezentanta Polski. Prawy obrońca związał się z zabrzanami dwuletnim kontraktem.

Paweł Olkowski został piłkarzem występującego w PKO BP Ekstraklasie Górnika Zabrze. Obrońca związał się z klubem dwuletnią umową. Zawodnik wrócił do Górnika po ośmiu latach, a ostatnie trzy sezony spędził w tureckim Gaziantep.

Mający na koncie 13 występów w kadrze narodowej 32-letni dziś boczny obrońca trafił do Zabrza latem 2011 roku i występował tam przez trzy sezony. Odszedł do niemieckiego FC Koeln, a potem bronił jeszcze barw angielskiego Boltonu.

Paweł Olkowski wrócił do Górnika Zabrze

Po zakończeniu rozgrywek śląski klub pozyskał jeszcze 19-letniego napastnika Szymona Włodarczyka, który przyszedł z warszawskiej Legii. Umowy z Górnikiem przedłużyli także mistrz świata z 2014 w barwach Niemiec napastnik Lukas Podolski oraz hiszpański pomocnik Dani Pacheco.

Z drużyną trenera Jana Urbana pożegnali się natomiast obrońcy Przemysław Wiśniewski i Adrian Gryszkiewicz oraz bramkarz Grzegorz Sandomierski. Przypomnijmy, że zabrzanie zakończyli sezon na ósmym miejscu.

RadioZET.pl/PAP