Kolejna wygrana Lecha Poznań. Dwa szybkie gole ustawiły mecz z Termaliką

13.08.2021 21:10
Lech Poznań

Lech Poznań pokonał na wyjeździe Bruk-Bet Termalikę Nieciecza 3:1 w meczu 4. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Gole dla "Kolejorza" strzelali kolejno Szkot Barry Douglas, Portugalczyk Joao Amaral i Szwed Mikael Ishak. Dla gospodarzy trafił Piotr Wlazło.

1. Kolejna wygrana Lecha Poznań. Dwa szybkie gole ustawiły mecz z Termaliką
  2. Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Lech Poznań: Przebieg meczu
  3. Termalica - Lech: Mikael Ishak przypieczętował zwycięstwo "Kolejorza"
  4. Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Lech Poznań: Wynik meczu 4. kolejki PKO BP Ekstraklasy

Piłkarze Lecha Poznań pokonali 3:1 Bruk-Bet Termalikę Nieciecza w piątkowym meczu 4. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Dla podopiecznych Macieja Skorży było to trzecie kolejne zwycięstwo, z kolei beniaminek poniósł drugą porażkę z rzędu i wciąż pozostaje bez wygranej.

Spotkanie to ułożyło się dla "Kolejorza" idealnie. W 3. minucie goście wywalczyli rzut wolny przed polem karnym. Do ustawionej piłki podbiegł Barry Douglas i posłał ją w górny róg.

Gospodarze jeszcze nie ochłonęli po stracie gola, a już przegrywali 0:2. Agresywny pressing Lecha wymusił błąd na Tomaszu Losce, który podał piłkę wprost do Joao Amarala. Portugalczyk skorzystał z tego prezentu i umieścił piłkę w siatce.

Po objęciu dwubramkowego prowadzenia w grę poznaniaków wkradło się trochę nonszalancji. W 13. minucie, po świetnym zgraniu Murisa Mesanovica, sam przed Mickeyem van der Hartem znalazł się Mateusz Grzybek. Holender popisał się dobrą interwencją i nogą obronił strzał pomocnika Bruk-Betu.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Lech Poznań: Przebieg meczu

Potem mecz był wyrównany. Nieco lepsze okazje bramkowe mieli goście, jednak zarówno Michał Skóraś jak i Amaral nie trafiali w bramkę, strzelając z kilku metrów.

Za to tuż przed przerwą gospodarze zdobyli gola kontaktowego. Najpierw Paweł Żyro oddał groźny strzał zza pola karnego, po którym piłka odbiła się od jednego z rywali i przeleciała tuż obok słupka, a następnie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego nieodpowiedzialnie zachował się Bartosz Salamon, który pociągnął na koszulkę Grzybka. Arbiter podyktował "jedenastkę", a jej pewnym egzekutorem był Piotr Wlazło.

Termalica - Lech: Mikael Ishak przypieczętował zwycięstwo "Kolejorza"

Zaraz po przerwie van der Hart znów musiał popisać się świetną interwencją, broniąc strzał zza pola karnego Ernesta Terpiłowskiego. Gospodarze posiadali lekką przewagę, a goście nastawili się na kontrataki. W 72. minucie wprowadzony chwilę wcześniej Filip Marchwiński świetnie zagrał do Pedra Tiby, ale strzał Portugalczyka ofiarnym wślizgiem zablokował Artem Putiwcew.

Lech zadbał jednak o to, aby uniknąć nerwowej końcówki. W 81. minucie po rozegraniu rzutu rożnego Mikael Ishak głową skierował piłkę do bramki. To kompletnie załamało gospodarzy, którzy pogodzili z porażką.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Lech Poznań 1:3 (1:2)

Bramki: 0:1 Barry Douglas (3-wolny), 0:2 Joao Amaral (3), 1:2 Piotr Wlazło (42-karny), 1:3 Mikael Ishak (81-głową).

Żółta kartka - Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Wiktor Biedrzycki, Piotr Wlazło, Mateusz Grzybek, Paweł Żyra. Lech Poznań: Barry Douglas.

Sędzia: Tomasz Wajda (Żywiec). Widzów 4 595.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Tomasz Loska – Nemanja Tekijaski, Wiktor Biedrzycki (30. Paweł Żyro), Artem Putiwcew - Mateusz Grzybek, Adam Radwański (69. Martin Zeman), Piotr Wlazło, Samuel Stefanik (81. Michal Hubinek), Marcin Wasielewski (46. Adam Hlousek) - Ernest Terpiłowski, Muris Mesanovic (69. Roman Gergel) .

Lech Poznań: Mickey van der Hart - Alan Czerwiński (46. Antonio Milic), Bartosz Salamon, Lubomir Satka, Barry Douglas - Michał Skóraś (71. Filip Marchwiński), Jesper Karlstroem, Joao Amaral (53. Nika Kwekweskiri), Pedro Tiba (85. Dani Ramirez), Jakub Kamiński - Mikael Ishak (85. Artur Sobiech).