Zamknij

Świetne wieści dla kibiców. Wrócą na trybuny jeszcze w tym sezonie

28.04.2021 10:28
Kibice
fot. Artur BARBAROWSKI/East News

28 kwietnia rząd ogłosił luzowanie obostrzeń w sporcie. Od 15 maja na stadiony będą mogli wrócić kibice. Oznacza to, że ostatnia, 30. kolejka PKO BP Ekstraklasy zostanie rozegrana już z udziałem widzów!

  • To już potwierdzone. Rząd poinformował w środę 28 kwietnia o "odmrażaniu" stadionów
  • Od 15 maja na obiektach sportowych będzie mogło zasiąść 25 procent łącznej pojemności danego stadionu, zaś od 29 maja - 50 procent
  • Zluzowane w środę obostrzenia oznaczają, że kibice będą mogli obejrzeć z trybun jeszcze ostatnią, 30. kolejkę PKO BP Ekstraklasy

Trzecia fala koronawirusa dobiega końca i chociaż pandemia wciąż daje się wszystkim we znaki, to coraz więcej dziedzin życia wraca do normalności. Rząd decyduje się na luzowanie obostrzeń głównie dzięki akcji szczepień, która w ostatnim czasie mocno przyspieszyła. Na ogólnej poprawie sytuacji w Polsce skorzystała także piłka nożna.

Na środowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki ogłosił plan "odmrażania" stadionów.

Kibice wracają na stadiony od 15 maja. Nowe obostrzenia w sporcie 28.04

Wcześniejsze doniesienia wskazywały na to, że stadiony zostaną otwarte dopiero 21 maja, a więc pięć dni po zakończeniu obecnego sezonu PKO BP Ekstraklasy, ale również pięć dni przed zaplanowanym na 26 maja finałem Ligi Europy w Gdańsku.

We wtorek miały jednak zapaść kluczowe decyzje, wedle których stadiony zostaną "odmrożone" już 15 maja.

Kibice otrzymują więc szansę obejrzenia z trybun wszystkich meczów ostatniej, 30. kolejki PKO BP Ekstraklasy, która zaplanowana jest na 16 maja.

Ilu kibiców będzie mogło wejść na trybuny?

Ilu kibiców będzie mogło wejść na trybuny? Od 15 do 28 maja włącznie liczba ta będzie się równać 25 procentom łącznej pojemności obiektu. Oznacza to, że np. na stadion Lecha Poznań dopuszczonych zostanie ponad 10 tysięcy widzów, na stadion Legii Warszawa - 8 tysięcy widzów, zaś Jagiellonii Białystok - 5,5 tysiąca widzów.

Od 29 maja z kolei liczba ta będzie się równać 50 procentom łącznej pojemności danego stadionu.

RadioZET.pl